Cetin zrychluje xDSL a rozšiřuje optiku. Jeho síť využije i T-Mobile

0

Cetin chce do modernizace sítě v následujících sedmi letech investovat 22 miliard korun. Rozšíří optiku na nová místa, u xDSL předsune DSLAMy a díky zkrácené vzdálenosti navýší rychlosti. Využít chce také vektorizaci nebo nové technologie VDSL3.

Cetin dá do sítí nové generace 22 miliard korun
Cetin dá do sítí nové generace 22 miliard korun

Za poslední půlrok firma postavila 385 nových optických uličních rozvaděčů (FTTc, Fiber To The Cabinet), celkově jich má již 741. Tyto sítě dosáhnou až do 138 000 rodinných domů a 170 000 domácností v bytových domech. „Od ledna 2016 je rychlejší internetové připojení k dispozici kupříkladu v Ostravě, Olomouci, Studénce, Pečkách, Horní Bříze, Tišnově, Kněždubu, Ořechově nebo v Brandýse nad Labem,“ píše Cetin v tiskové zprávě.

 

T-Mobile je po O2 druhým velkoobchodním zákazníkem, který využije jeho nových referenčních nabídek MMO a RADO. První slouží pro domácnosti a malé podnikatele. Stojí na xDSL a optice, kromě internetového připojení počítá také s hlasovými nebo televizními službami. Druhá cílí na střední a velké organizace, kterým tak T-Mobile bude moci nabídnout symetrické připojení o rychlosti až 300 Mb/s. Kromě optické a metalické sítě RADO obsahuje ještě rychlý bezdrát.

Zdroj: Cetin (1, 2)

Cetin zrychluje xDSL a rozšiřuje optiku. Jeho síť využije i T-Mobile
Ohodnoťte tento článek!