ČEZ chce nabízet výhodné volání. Virtuálem bude i Fayn

0

Hospodářské noviny dnes píší, že o vstup na mobilní trh uvažuje i největší tuzemská energetická společnost ČEZ. Aktuálně prý vyjednává s operátory, jak by mohla spolupráce probíhat. ČEZ by díky velké základně tří milionů zákazníků mohla získat lepší podmínky než menší virtuálové. Společnost už dnes mobilní služby nabízí, avšak pouze neveřejně svým zaměstnancům a jejich rodinám.

Takový nápad tu je, je ale příliš brzy cokoliv komentovat,“ říká šéf divize obchodu Alan Svoboda, pod kterého by měl nový operátor spadat. „Ano, tu možnost zkoumáme,“ přidává se i šéfka nákupu ČEZ Michaela Chaloupková.

Mobilní služby chce nabízet i jiný energetický gigant, společnost Centropol. Plány oznámila už loni, nový virtuál by měl přijít někdy v druhé polovině roku. Společnost hodlá investovat přes 100 milionů korun a bude cílit jak na stávající, tak i nové zákazníky.

 

Operátorem chce být i Fayn

Pro Cnews.cz před nedávnem potvrdil Martin Kárný, obchodní zástupce VoIP operátora Fayn, že už také jednají s Telefónicou, T-Mobilem a Vodafonem o spolupráci. Jednání zřejmě poskočila dál, protože společnost Fayn Telecommunications dnes od ČTÚ získala příděl čísel pro poskytování veřejné mobilní telefonní sítě. K dispozici má 10 000 čísel v rozsahu 703 700 000 až 703 709 999. Čísla začínající na 703 jsou novinkou.

V našem starším článku najdete přehled všech chystaných virtuálů.

Ohodnoťte tento článek!