ČEZ je virtuálem. Má tarify na míru a zvýhodňuje stávající zákazníky

0

Do sítě Telefónicy dnes vstoupil nový virtuální operátor Mobil od ČEZ. Už název prozrazuje, že jej provozuje tuzemská jednička v oblasti energetiky. Věří si i v mobilních službách, o čemž svědčí například fakt, že si ČEZ u ČTÚ řekl o půl milionu mobilních čísel. Vzhledem ke své velikosti se ani nebude podbízet cenou, ale přesto je levnější než někteří současní virtuálové.

ČEZ nakonec vyrukoval s jediným nulovým tarifem pojmenovaným Platím, jak volám. Nejde o anonymní předplacenku, útrata bude fakturována zpětně a smlouva je vedena na rodné číslo nebo IČO. ČEZ kartu zašle zdarma až k vám domů, můžete si zachovat současné číslo (taktéž zdarma), nebo si vybrat některé z deseti náhodných.

Volání do všech sítí je za 2,20 Kč, esemeska vyjde na 1,20 Kč. Konkurenční BleskMobil chce 2,50 Kč a 1,50 Kč. Nejmenší virtuálové však mají volání do všech sítí už od 1,50 Kč. U nich však ještě musíte platit měsíční vedení SIM karty (od 30 do 50 Kč). Tarifikace hovorů je 60+1, tedy po první minutě se už počítají po sekundách.

Služba Cena
Paušál 0 Kč
volání do všech sítí 2,20 Kč
SMS do všech sítí 1,20 Kč
MMS do všech sítí 5,00 Kč
balíček Volám občas (100 volných minut + neomezeně u ČEZ) 200 Kč
balíček Volám rád (200 volných minut + neomezeně u ČEZ) 340 Kč
internet na den (50 MB) 20 Kč
internet 300 MB 200 Kč, obnova 100 Kč
internet 1 GB 300 Kč, obnova 200 Kč

Balíčky

Pro náročnější uživatele má ČEZ dva hlasové balíčky. Za 200 Kč si můžete koupit 100 volných minut, za 340 Kč pak 200 volných minut. Minuta volání vás pak vyjde na 2 Kč či 1,70 Kč, hovory se zde navíc počítají po sekundách. Součástí balíčků je však i neomezené volání v rámci sítě Mobil od ČEZ (nikoliv O2 obecně).

Stávající zákazníci elektřiny nebo plynu od ČEZu navíc mohou v rámci sítě esemeskovat zdarma. Tuto výhodu mohou nabídnout třem dalším účastníkům Mobilu od ČEZ, kteří jinak energii odebírají od jiného prodejce.

Operátor se naopak příliš neodvázal u datových balíčků. Nabízí jen tři. Denní s 50 MB za 20 Kč a měsíční 300 MB a 1 GB za 200 či 300 Kč. Pokud data u měsíčních balíčků vyčerpáte, můžete si je obnovit se slevou 100 Kč. Resety tak stojí 100 a 200 Kč. Datová politika je přísnější než u O2. V ceníku se píše o maximální rychlosti stahování 8 Mb/s a nahrávání 4 Mb/s. Po překročení limitu pak obojí klesne na pouhých 16 kb/s.

 

Pokud voláte málo a chcete utrácet do nejméně, Mobil od ČEZ vás nejspíš neosloví. To se změní, pokud ke stejnému operátorovi přejde celá rodina. Díky balíčkům si pak můžete volat zdarma, a pokud máte od ČEZu také energii, tak také psát. ČEZ rozhodně překvapil tím, že nesrovnal krok s těmi dražšími virtuály, ale s cenou šel o kousek níž. To spolu s velkou značkou může být důvod pro poslední uživatele, kteří se malých virtuálů báli. Nikdo silnější než ČEZ už totiž mobilní služby poskytovat nebude.

Více informací a formulář pro objednání karty najdete na webu cez.cz/mobil.

Ohodnoťte tento článek!