ČEZ jako plnohodnotný mobilní operátor? Firma má zájem o frekvence

0
ČEZ
ČEZ

Energetický gigant ČEZ podle ČTK zvažuje účast v chystané aukci kmitočtů pro 5G sítě. Včera to řekl místopředseda představenstva Pavel Cyrani s tím, že se firma rozhodne podle podmínek aukce.

ČEZ již mobilní služby nabízí, od podzimu 2013 působí jako virtuální operátor hostující v síti O2. Za šest a půl roku k němu přešlo 125 000 zákazníků a řadí se mezi největší virtuály u nás. V nabídce má paušální tarify s možností je sestavit na míru. V současnosti také za 299 Kč měsíčně nabízí tarif s neomezeným voláním a 2000 SMS, což je jedna z nejvýhodnějších nabídek na trhu. Jen s mobilním internetem se ČEZ zasekl v letech minulých. To ale nemusí být nutně jeho chyba, velkoobchodní nabídky jsou pro virtuály nevýhodné.

Sazka a ČEZ jsou dva z potenciálních zájemců, kteří by mohli vybudovat silného čtvrtého operátora. ČEZ by měl situaci o to jednodušší, že prostřednictvím své dceřinky Telco Pro Services buduje rozsáhlou optickou infrastrukturu. Firma chce do roku 2025 natáhnout 4 tisíce a do roku 2030 pak 5,5 tisíce kilometrů optických sítí. Síť by měla pokrýt všechny transformovny vn/vn, spínací stanice a distribuční trafostanice (v obcích nad 2500 obyvatel). Druhá dceřinka Telco Infrastructure již poskytuje symetrické FTTH připojení o rychlost 1 Gb/s.

cez opticka sit 2020
Optická síť ČEZu

Zdroj: ČTK, ČEZ

ČEZ jako plnohodnotný mobilní operátor? Firma má zájem o frekvence
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlas/ů