ČEZ zvažuje spuštění mobilních služeb. Už má zaregistrovanou značku ČEZmobile

0

Česká energetická jednička přemýšlí o tom, že by se mohla stát mobilním virtuálním operátorem. O této skutečnosti se delší dobu spekuluje a včera nám to potvrdil tiskový její mluvčí Jan Pavlů. „Stále jsme ve fázi, že uvedení virtuálního operátora na trh zvažujeme,“ sdělil Pavlů pro Cnews.cz.

ČEZmobile

Společnost ČEZ si už na Úřadu průmyslového vlastnictví podala přihlášku k ochranným známkám, jež se mobilních služeb týkají. Konkrétně jde o slovní tvary mobil od ČEZ a ČEZmobile plus grafické návrhy (1, 2). Přihlášky byly podány 27. června 2013.

Dva a půl měsíce předtím si ČEZ, konkrétně divizi ČEZ ICT Services, zaregistroval internetové domény cez-mobile.cz a cez-mobil.cz. Varianty bez spojovníku jsou už od loňska zabrané doménovým spekulantem, který za tím jistě vidí zisk desítek nebo stovek tisíc korun.

ČEZ už si také u ČTÚ zažádal o příděl 100 000 mobilních čísel ve formátu 705 000 až 705 099 999.

 

ČEZ ICT Services už v tuto chvíli nabízí mobilní služby pro své zaměstnance, běží v síti O2. Je tedy pravděpodobné, že první dohody proběhly právě s tímto operátorem. Telefónica svou síť navíc propůjčuje pouze větším společnostem. BleskMobil vlastní a Tesco Mobile vlastní z poloviny. U obou je navíc předpoklad silné uživatelské základny. Což platí i pro ČEZ, jenž má přes tři miliony zákazníků.

Zajímavostí je, že se kolem mobilních služeb motají i další energetické společnosti. Centropol už je jako virtuál jistý, před časem se také mluvilo o obchodním řetězci Coop, který chce nově nabízet energetiku i mobilní volání.

Ohodnoťte tento článek!