Chatování s lidmi z Facebooku nebo Googlu ve službě Outlook.com skončí

0

Microsoft uživatelům služby Outlook.com e-mailem oznámil, že během několika týdnů skončí možnost komunikovat s kontakty v chatovacích službách Facebook nebo Google. Tentokrát se nejspíš nejedná o rozhodnutí hlavouna z firmy, který by se špatně vyspal. Jednoduše se děje to, že obě služby ukončují podporu staršího API a s tím také otevřeného protokolu XMPP.

 

Minimálně Facebook přístup nepovolí. Na druhou stranu Google ještě nechá otevřenou skulinu, skrze kterou by mělo být možné textovou komunikaci prozatím udržet. Natvrdo zatím zrušil přístup skrze Talk. Je každopádně nad slunce jasné, že tato podpora nebude zachována navěky. Google nic neřekl, ale osobně bych na to vsadil svoje boty.

Google přirozeně touží, abyste používali Hangouty, podobně jako Facebook chce, abyste chatovali prostřednictvím oficiálních klientů a webu. Stejně tak by vás Microsoft rád viděl na Skypu. Redmondští se každopádně odvolávají na ukončení podpory příslušných protokolů na stranách dvou uvedených služeb. Zrušení funkcí se proto zdá oprávněné.

Chatování s lidmi z Facebooku nebo Googlu skončí
Chatování s lidmi z Facebooku nebo Googlu skončí

via Microsoft News

Ohodnoťte tento článek!