Chcete lepší zvuk ve svém netbooku?

0

Máme-li věřit průzkumu společnosti Toshiba ze září tohoto roku, celkem 81 procent uživatelů netbooků uvádí, že je pro ně důležité, aby jejich přístroj nabízel také dobrý zvuk. Přes dvě třetiny uživatelů používají reproduktory netbooku pro poslech hudby a pro sledování filmů nebo videoklipů.

Tomuto přání uživatelů vychází vstříc právě japonská Toshiba, která představila dva nové modely s označením mini NB500 a mini NB520. Druhý zmiňovaný přístroj je jako první model vybavený vestavěnými reproduktory značky Harman/Kardon. Každý, kdo vlastní mobilní zařízení vybavené těmito reproduktory, určitě potvrdí, že zvuk z nich je kvalitnější, než výstup z většiny běžných modelů. Toshiba tak nabízí především přístroje, které jsou vhodné pro přehrávání videa a pro práci s multimédii.

Netbook Toshiba mini NB 500

Oba netbooky mají být v Evropě dostupné v prvním čtvrtletí roku 2011. Pojďme si nyní ve stručnosti projít hlavní technické údaje: model mini NB520 je vybavený procesorem Intel Atom N550, pamětí až 2 GB a displejem s technologií TruBrite s úhlopříčkou 10,1 palce a poměrem stran 16:9. Na palubě přístroje je samozřejmě nepostradatelná Wi-Fi karta. Již zmiňované reproduktory Harman/Kardon disponují výkonem 2× 2 W. U netbooků je samozřejmě důležitým parametrem dobu provozu na baterie, která v případě tohoto modelu činí až 10 hodin se šestičlánkovou baterií.

Model mini NB500 je o něco skromnější – disponuje procesorem Intel Atom N455, pamětí RAM 1 GB, pevným diskem o kapacitě 250 GB a displejem s úhlopříčkou 10,1 palce. U tohoto modelu scházejí reproduktory Harman/Kardon., a také výdrž provozu bez baterií je o něco nižší, 8 hodin se šestičlánkovou baterií, a se tříčlánkovou baterií až 4,5 hodiny.

Netbook Toshiba mini NB 520

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář