Chcete pracovat pro Google či Apple? Obě společnosti již nevyžadují vysokou školu

0

Google, Apple, IBM a několik další velkých společností nedávno změnilo svůj přístup v nabírání nových zaměstnanců. Nebudou totiž vyžadovat vysokoškolský titul, který sice ani předtím nebyl zárukou přijetí, ale uchazeči bez něj měli často smůlu. To se nyní mění.

Server Glassdoor (něco jako náš Jobs.cz) zveřejnil 15 společností, které přestaly vyžadovat titul. Již před třemi lety se Google nechal slyšet, že nemusíte mít zrovna Harvard. Vlastně vůbec nezáleželo na typu školy ani na známkách. Nebylo to ale zase tak, že by v těchto firmách nikdo bez titulu nepracoval.

Školství obecně zaostává za rychle se měnícím světem i v tradičnějších oborech, v počítačové vědě to platí dvojnásob. Navíc mnoho největších talentů se potřebné znalosti naučí samo. Na druhou stranu mohou některé kvalitní vysoké školy přijít o studenty, kteří by to mohlo dotáhnout daleko i v rámci školy. V Česku je naopak titul stále žádaný a lidé si jej píšou s nadsázkou i na kelímky ze Starbucks – což je jedna z oněch patnácti firem, které přestaly titul vyžadovat.

Chcete pracovat pro Google či Apple? Obě společnosti již nevyžadují vysokou školu
Ohodnoťte tento článek!
4.2 (84%) 20 hlasů