Chcete se dostat do médií, stačí nahrát hudební album na iPhonu

0

Dobrým marketingem nemusí být pouze investice do reklamy nebo účast na festivalech, upoutat můžete i tím, jak album nahrajete. Americká rocková kapela One Like Son vytvořila svou třetí desku na iPhonu. Hned se o ní mluví nejen v hudebním světě, ale i tom IT.

Vždyť na mobilu dnes můžete natočit a sestříhat film, proč by to nešlo s hudbou? Funkci diktafonu umí každý, Apple už pro iOS vydal GarageBand, takže skládat můžete svépomocí i bez hudebních nástrojů. A právě na mobilu od Applu vydala alabamská skupina své aktuální album Start the Show.

One Like Son

Každý ze čtyř členů kapely nahrál vlastní část na iPhone 3GS, aniž by ostatní byli přítomní, a později dali zvukové soubory dohromady pomocí Dropboxu. Během skládání použili tyto nástroje a aplikace: GuitarJack, AmpKit a AmpKit LiNK, FourTrack, Multitrack DAW, Pocket Organ, ThumbJam, Moog Filtatron a GarageBand.

Nahrávali, upravovali a mixovali celý rok 2011, skončili na Silvestra a včera jejich album vyšlo na iTunes a BandCamp.com. Zde si také můžete všechny skladby poslechnout.

Zdroj: Mashable

Ohodnoťte tento článek!