Chcete si postěžovat na stav silnic, MHD nebo parků? Praha na to chystá web a aplikaci

0
Praha
Ilustrační foto (mendhak / Flickr)

Hlavní město do konce února spustí nový projekt Změňte to. Půjde o centrální místo, kde si budou moci občané stěžovat na stav dopravy. Praha spustí responzivní web na adresách zmente.to i zmenteto.cz a k tomu připravuje i aplikace pro Android a iOS.

Do projektu budou zapojeny Technická správa komunikací, Regionální organizátor Pražské integrované dopravy a Dopravní podnik hl. m. Prahy. Tyto tři instituce loni odbavily přes 35 tisíc podnětů a dotazů občanů. Nově budou moci kritiku adresovat na jedno místo.

Všimnete si například nebezpečně uvolněného kanálu v chodníku a budete na něj chtít upozornit. Dnes byste se museli prokousat celou řadou odkazů a webových stránek, než byste si vybrali, kam přesně tuto zprávu poslat. Těžko budete odhadovat, komu přesně kanál patří. To teď skončí. Lidé budou mít možnost odesílat všechny podněty z jednoho místa, ze kterého se rychle dostanou příslušné instituci,“ řekl náměstek primátorky a radní pro dopravu Petr Dolínek.

Lidé budou mít možnost lokalizovat problém přímo na mapě, rovnou z mobilního telefonu připojit fotku a s krátkým komentářem během chvíle odeslat,“ vysvětlil Dolínek. „Lidé sami nejlépe znají Prahu, žijí tu a mají ji rádi. Teď jim chci dát jednoduchý nástroj, jak řadu věcí, které je v jejich okolí třeba štvou, vylepšit nebo změnit. Garantuji, že každý dostane odpověď. Havarijní stav se bude řešit okamžitě, v ostatních případech odpovíme nejpozději do 30 dnů.

Podle Dolínka bude na webu i v aplikacích rozcestník, přes který se občané dostanou do sekce týkající se MHD, silnic, městské zeleně a cyklistiky. Lidé budou moci hlásit například chybějící značky, nebezpečné výmoly, vandaly poškozeného městského mobiliáře atd. Příslušné organizace pak zajistí nápravu.

Chcete si postěžovat na stav silnic, MHD nebo parků? Praha na to chystá web a aplikaci

Ohodnoťte tento článek!