Cherrypal Africa: 7“ minibook za 99 dolarů

0

O velmi levných noteboocích, určených zejména pro rozvojové trhy se mluvilo docela hodně. Společnost Cherrypal, která se na tuto oblast trhu zaměřuje, nyní představila minibook nazvaný Africa, dostupný za pouhých 99 dolarů, v přepočtu (bez různých poplatků) to činí asi 1800 Kč.

Za tuto cenu nelze očekávat příliš mnoho – 400 MHz procesor s 256 MB paměti RAM, doplněných 2 GB flash paměti pro data a operační systém, který může být buď Linuxová distribuce, nebo Windows CE.

Zařízení má 7″ displej s rozlišením 800×480. Dále disponuje 100Mbit síťovou kartou, WiFi b/g, 1x USB 2.0 a 2x USB 1.1 portem a slotem pro SD/MMC kartu. O asi 4 hodinovou výdrž se postará 1800 mAh baterie s napětím 7,4 V. Díky těmto skromným parametrům patří zařízení mezi velmi úsporné a tedy “zelené” pomocníky.

Ačkoli hlavním cílovým trhem jsou právě rozvojové trhy, zařízení lze objednávat přímo na stránkách výrobce. Ten mimo to nabízí také další 13,3″ laptop nazvaný Bing s mnohem lepšími parametry a kompaktní stolní počítač.

Zdroj: Softpedia

Ohodnoťte tento článek!