Chladič IceQ od HISu už i na Radeonu HD 6970

0

Když HIS kdysi přišel s prvními Radeony edice IceQ, bylo to docela pozdvižení. Referenční karty tehdy byly osazeny jednoduchými nízkými větráčky a za něco lepšího byly považovány Titany na kartách Hercules. Je pravdou, že takový referenční chladič na Radeonu 9800 XT nebo X800 Pro byl velice tichý, ale IceQ přinesly kombinaci tichého chodu, výkonu a hlavně vyfoukávání teplého vzduchu ven ze skříně. A stálo vás to v podstatě jen jeden slot pod grafikou navíc.

IceQ HIS osazoval postupně snad na všechny generace Radeonů, občas díky tomu vznikl opravdu pěkný model. Především některé s přízviskem Turbo se od referenčních verzí odlišovaly nemalým přetaktováním od výrobce. Radeony HD 6970 se začínají prodávat za opravdu hezké ceny (jakoby stlačenými vlastní konkurencí vyprodávaných Radeonů HD 5850 a 5870) a určitě není na škodu mít širší výběr. HIS tak uvedl na trh hned dva modely s 2 GB videopaměti, jeden označený jako IceQ a druhý IceQ Turbo.

Chladič IceQ se čtyřmi heatpipe slibuje o 23 °C nižší teploty než chladič na ref. Radeonu HD 6970 od AMD, přitom má být i tišší. Honosný Black Hole Impeller má znamenat nasávání vzduchu k ventilátoru ze dvou stran. IceQ běží na standardních 880/5500 MHz, IceQ Turbo tentokrát není zrovna overclockerská hitparáda: 900/5600 MHz (jádro/paměti efektivně). Další informace se dají najít na produktových stránkách HISu: 6970 IceQ, HIS 6970 IceQ Turbo.

Zdroj: TechPowerUp

Ohodnoťte tento článek!