Chladič pro Radeon HD 3870 X2

0

Za pár dní už by se na trhu měli objevit první kousky R680 a kolem karty se ještě stále vznáší tajemství. Finální takty ještě stále nejsou potvrzeny. Díky serveru Chiphell si můžete prohlédnout alespoň fotky mohutného, dvouslotového chladiče, který by měl zvládnout uchladit dva čipy RV670.

Chladič je osazen jedním ventilátorem, dvěma měděnými bloky s žebrováním přímo na čipech a všudypřítomným hliníkem.

Zdroj: TechConnect
Obrázky: Chiphell

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. No paráda ATi/AMD prozatím zas včele:D Jen sem nějak nepovhopil to shrnutí na konci… z grafu need for speed vyčteme že sou vtý hře obě karty vyrovnaný… ale z grafu o něco výše je zas uplně jasné.. že Radeon má obrovskej náskok… tak sem nějak zmatenej.

  2. I tak je smutné, že ATI předvede až po více než roce kartu, která překoná hi-end od konkurence. A to ještě ne ve všech testech, ne vždy velkým rozdílem a ještě na to jde hrubou silou použití dvou čipů. Jsem zvědavý na cenu, jestli půjde nad 10 000 Kč, tak mě zklamou.

  3. Celkem se divím, že jsou ovladače docela odladěné už ze začátku, pokud se výkon potvrdí, tak to bude milé překvapení. Každopádně až vyjde hlavní soupeř 9800 GX2, tak se bude teprve lámat chleba. Vidím to ale zase na 9800 GX2 v čele a 3870 X2 s o něco lepším poměrem cena/výkon v závěsu. Teploty vypadají taky slibně, možná by kartě slušel víc chladič ve stylu 7900GTX, než ten dlouhý tunel. Počkejme na cenu a dostupnost, i když podle ATi má být bezproblémová, uvidíme.

  4. Pokud plati uvadena specifikace pameti tj. DDR3/1800MHz tak je to sice mene nez DDR4/2250MHz (u HD3870), ale zase to diky nizsim nakladum na vyrobu umoznuje stanovit nizsi cenu. Testy ukazi nakolik to ma dopad na celkovy vykon a zda je v techto pametech rezerva pro pripadny overclocking.