Chladící obr Thermalright Venomous-X

0

Thermalright Ultra-120 byl svého času považován za krále pasivních chladičů: svými nemalými rozměry si vydobyl respekt mezi uživateli, což nezměnily ani budoucí porážky od jiných produktů konkurence. Tchajwanský výrobce se nyní odhodlal k uvedení nástupce této oblíbené chladící věže, a to Thermalright Venomous-X, rozdíly však nejsou nikterak markantní.

Rozměrově to opět není žádný drobeček, 125 × 158 × 160 mm slibuje slušný výkon i při chlazení žhavých procesorů. Váha jest 775 g, povrch je celý pokryt niklem. Heat-pipe trubiček dostal do vínku celkem šest, jejich průměr je 6 mm. Z fotografie je možno zříti lesklost chladiče, která se bude skvěle vyjímat ve skříních s prosklenou bočnicí.

   

Venomous-X je možno osadit až dvojicí 120mm ventilátorů, v balení však žádný nehledejte. Naopak v něm hledejte teplovodivou pastu, výrobce vsadil na Chill Factor II. Zajímavostí je „Pressure Vault Bracket“, díky kteréme je možno zvýšit přítlak chladiče na procesorový rozvaděč tepla. Co se podporovaných patic týče, na AMD se kašlalo: chladič si užijete (alespoň prozatím) pouze s Intel LGA 775, 1156 a 1366.

Thermalright Venomous-X by měl být na trhu za cenu $60, což je zhruba okolo 1200 Kč. O dostupnosti se bohužel zdroj nezmiňuje, doufejme tedy, že dorazí brzy.

Zdroj: ExPreview.com & TC Magazine

Ohodnoťte tento článek!