Chrome 11 ve finále: nová ikonka, GPU akcelerace 3D CSS a hlasový vstup

0

O Chrome 11 jsme psali nedávno, to se ještě jednalo o betaverzi, jež byla včera odpoledne vyladěna do finální podoby. Funkce už znáte: nejviditelnější změnou je nová plošší ikonka. Google přidal ještě GPU akceleraci 3D transformací CSS a nové rozšíření HTML5 voice input.

Hlasový vstup jsme už prověřili v několika službách a doplňcích. Od té doby funkce přibyla v Google Translatoru, namluvit bohužel můžete pouze anglické věty. Ale neměl by být problém zahrnout i další jazyky, protože na mobilu už fungují.

Google ještě opravil desítky chyb, rozdával i odměny. Pokud do adresního řádku napíšete about:flags, objevíte další experimentální funkce, které se stanou součástí příštích verzí.

Mimo to se v kanálu Canary objevilo Chrome 13 (Dev je stále 12 a beta 11). Zatím jsem zpozoroval pouze jednu novou funkci – sdružování tabů podle domény. Najednou je pak můžete přesunout do nového či jiného okna.

Nové Chrome můžete stahovat zde.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Dneska jsem si přeinstalovala FF 3.0.2 na 4.0.1 a mám pro mě dost zásadní problém – vyskakovací okna sice vyskočí, ale nenačtou se. Jelikož spousta stránek, které pravidelně využívím (banka….) používá vyskakovací okna, musím stránku otevírat v „náhradním“ prohlížeči. Netušíte, kde může být chyba? Podotýkám, že v Nástroje > Možnosti mám povolená vyskakovací okna, ale jek jsem uvedla, ony vyskočí, ale obsah se nenačte 🙁 Díky za radu!