Chrome 30 zlehčuje hledání podobných obrázků. Verze pro Android přidává gesta

0

Začátek nového měsíce přinesl dokončení Chromu 30, který ale mnoho nového nepřináší. Pouze můžete pomocí kontextové nabídky v prohlížeči hledat podobné obrázky pomocí vyhledávače od Googlu. K tomu ale vývojový tým opravil 50 chyb, otevírajících zadní vrátka útočníkům a breberkám. Je tedy jasné, že vylepšení pod kapotou třicáté řadě vládnou. Kromě lepší stability a zabezpečení jsme se dočkali řady nových API.

Tip: Google zavádí předělanou novou kartu. Má vyhledávací pole a doodly

Z větších novinek se těší uživatelé Chromu pro Android. Google vypracoval gesta pro ovládání prohlížeče. Horizontální tažení prstem po obrazovce vás přepne mezi otevřenými stránkami. Když zmáčknete tlačítko s hlavní nabídkou a sjedete prstem dolů, můžete v ní rovnou vybrat nějakou položku, aniž byste museli zvednout prst z obrazovky zařízení.

 

Když podobně z nástrojové lišty posunete prst dolů, zobrazí se otevřené panely, mezi nimiž se následně můžete přepínat, zavírat je atp. Aktualizace prohlížečů budou distribuovány v nadcházejících dnech. Před pár dny Google začal měnit obsah nové karty, nezávisle na verzi prohlížeče. To byla mnohem zásadnější novinka.

Chrome usnadňuje hledání podobných obrázků
Chrome usnadňuje hledání podobných obrázků

Zdroj: Chrome Releases | Google Chrome Blog

Chrome 30 zlehčuje hledání podobných obrázků. Verze pro Android přidává gesta

Ohodnoťte tento článek!