Chrome 39 je venku, Canary umožňuje přepínání mezi profily z hlavní panelu

0

Google na podpoře více uživatelských účtů v Chromu pěkně zapracoval a jedna z posledních novinek vám umožní příhodnější přepínání mezi profily. Seznam profilů se totiž objeví v tzv. jump listu (v češtině jde oficiálně o seznamy odkazů), tedy v kontextové nabídce programu na hlavním panelu Windows.

Profily budeme přepínat z hlavního panelu
Profily budeme přepínat z hlavního panelu | Foto: +François Beaufort

Eventuálně se tato nabídka objevuje v připnutých a nejčastěji používaných aplikacích v nabídce Start ve Windows 7. François Beaufort hlásí, že přepínání profilů z hlavního panelu je dostupné v Chrome Canary, což zatím potvrdit nemohou (mám Canary 41.0.2223.0). Novinka by každopádně měla být každým dnem přístupná k vyzkoušení.

 

I bez ní je vidět, kolik se toho v raných sestaveních změnilo. Stávající stabilní verze Chromu ještě obsahuje malou nabídku s profily úplně nalevo, vedle první otevřené stránky. Canary místo avatara zobrazuje vaše jméno, a to v záhlaví vedle trojice tlačítek pro minimalizaci, maximalizaci a zavření okna.

Tato nabídka vám ale nedovolí přepnout se do jiného účtu ihned, musíte nejdříve klepnout na Přepnut uživatele a pak si vybrat v jinak pěkně provedeném okně s dostupnými profily. Věci tak Google spíše komplikuje. Pomoci by mohla právě nabídka profilů na hlavním panelu. Druhou novinkou je to, že stabilní řadu 38 ve službě nahradil Chrome 39.

Uživatelům OS X přináší podporu 64bitů, všem pak nová API pro doplňky a aplikace. Kromě tradičních oprav a menších optimalizací nicméně převratné novinky nečekejte.

 Chrome Canary nabízí jinou podobu přepínání mezi účtyChrome Canary nabízí jinou podobu přepínání mezi účty
Chrome Canary nabízí jinou podobu přepínání mezi účty

Zdroj: +François Beaufort

Ohodnoťte tento článek!