Chrome 46 zjednodušil indikaci zabezpečení. Nyní zná jen tři stavy

0

Během včerejšího dne Google uvolnil Chrome 46 pro běžné uživatele. Aktualizaci budete získávat především během dneška a následujících dní. Co vás čeká nového? Internetový gigant upustil od zobrazování zámku s výstražným trojúhelníkem na začátku adresního řádku. Tím hlásil, že stránka sice používá šifrovaný protokol HTTPS, ale implementace není bez chyb. Výsledkem je, že se třeba obrázky mohou načítat přes HTTP, všechen obsah tudíž není zabezpečený.

Google změnu názorně popsal tímto obrázkem
Google změnu názorně popsal tímto obrázkem | Foto: Google

Místo toho teď na stejném místě uvidíte stejnou ikonu se symbolem prázdného listu jako na každé jiné běžné stránce komunikující přes nezabezpečený protokol HTTP. Na svém místě pak přirozeně zůstanou indikátory funkčního zabezpečení a také nefungujícího HTTPS. Google k tomuto kroku uvedl, že uživateli bude jasnější, na jakém stupni zabezpečení se stránka pohybuje, a nebude muset rozpoznávat tolik různých indikátorů.

 

Časem Google plánuje zůstat dokonce jen u dvojice indikátorů a správně tušíte, že jeden bude zelený a druhý červený. Firma očekává, že většina webů přejde na zabezpečené HTTPS. Časem by tedy obyčejné HTTP mohlo být Chromem indikováno červeně, aby uživatelstvu jednoznačně vědělo, že se jedná o nezabezpečenou formu komunikace.

Jak upozornilo VentureBeat, podle Ilya Grigorika, inženýra zabývajícího se výkonem webu, se meziročně zvedl počet zabezpečených webů, které obslouží Chrome, z 58 % na aktuálních 63 %. Nový Chrome dále přidává řadu věcí zajímavou pro webové vývojáře, včetně nových možností animace v kaskádových stylech. Novinky pro vývojáře představuje video, viz níže.

Zdroj: Google Online Security Blog via VentureBeat

Ohodnoťte tento článek!