Chrome 53 přináší snazší placení na mobilech či vlastní ikony pro oznámení

0

Oživeno:

Chrome je převlečené do designu Material. Že je vzhled zapnutý pro všechny, jsem hned nezaznamenal, protože jsem s ním experimentoval už dřív, ale kolega potvrdil, že se Chrome blýská plochým a uhlazeným vzhledem. Podobu změnil také režim anonymního prohlížení. Prohlížeč je podobnější sesterské verzi pro Android.

Chrome 53

Původní příspěvek:

Tohle nezabere moc času. Google oficiálně vydal Chrome 53 pro Windows, OS X a Linux. Je v něm integrována podpora pro vysílání do Chromecastu. Není ale pravda, že v něm není více k nalezení, jen se ostatní novinky schovávají pod kapotou. Prohlížeč např. podporuje Shadow DOM v1 pro přidávání stylů s ohledem na izolaci, aby nerozhodily celou webovou aplikaci. Mnohem větší zprávou je ale Payment Request API.

To na mobilech umožní snadné placení na webech. Vyplňování formulářů a následní placení je na menších dotykových zařízeních i dnes nepohodlné. Díky uvedené technologii ale může web požádat o přístup k platebnímu systému, např. k Android Pay, o němž víme, že do Česka dorazí na jaře 2017. Můžete ale podle všeho použít také svou platební kartu. Jednoduše řečeno za vás prohlížeč doplní potřebné údaje, čímž zkrátí naše utrpení. Zní to jako nejužitečnější novinka za poslední dobu a těším se, až ji vyzkouším.

Chrome 53

Webové stránky budou moct komunikovat se zařízeními připojenými přes Bluetooth. Umožňuje to Web Bluetooth API, jež je ale zatím dostupné jen experimentálně na některých platformách. Google dále umožňuje stránkám, aby si nastavovaly vlastní ikonu pro notifikace na Androidu. Verze prohlížeče pro Android dále dovoluje, aby se začalo přehrávat automaticky, ovšem jen pokud je zvuk ve videu ve výchozím stavu zakázaný.

Týká se to videí, jež mají dále nastavena atribut indikující požadavek pro automatické přehrávání. Přehrávání se spustí ve chvíli, kdy se na stránce k videu dopracujete. Z minula ještě připomínám, že Chrome už nepodporuje vracení se zpět klávesou Backspace, což lze vyřešit doplňkem přímo od Googlu. V době psaní článku ještě mobilní verze Chromu nebyly k dispozici, jejich vydání by ale mělo být otázkou několika – maximálně desítek – hodin.

Zdroj: kanál Google Chrome Developers na YouTube | Chrome Releases

Chrome 53 přináší snazší placení na mobilech či vlastní ikony pro oznámení

Ohodnoťte tento článek!