Chrome 56 pro iOS čte kódy QR. Na Androidu lze rovnou interagovat s kontaktními údaji

Zmatené informování o změnách v Chromu pokračuje. Tentokrát se podíváme, co přinesly verze pro iOS a Android. Opomenout tyto novinky by ostatně byla škoda, jsou příjemné.

0
Google Chrome
Google Chrome

Je to tu znovu. Google drobí zprávy o nových funkcích do mnoha příspěvků, z nichž některé vydává daleko před vydáním Chromu pro všechny, jiná při vydání a další až po určité odmlce po vydání. Proto jsme již psali o novinkách ve Chromu 56, které pokrývají klasické počítače. Zmínku o mobilních platformách v článku najdete také, ale jak jsem již uvedl, Google opět nepřekvapil, protože mobilní varianty Chromu obsahují novinky dosud nezmíněné.

Nezávisle na tom, jsme se dozvěděli, že nová řada prohlížeče mnohem úsporněji obnovuje stránky na vyžádání. Do toho nás Google silně zmateně informoval o zrychlení vykreslování. Tím ale přehled novinek spojených s šestapadesátou řadou Chromu neskončil. Pojďme se tedy podívat, jaké novinky odhalila vydání pro chytrá mobilní zařízení.

Novinky v Chromu 56 pro mobilní zařízení

Chrome 56 pro iOS do repertoáru zařadil čtení kódů QR. K tomu se dostanete jednak zadáním „QR“ do systémového vyhledávání, jednak díky funkci 3D Touch stačí podržet prst na ikoně prohlížeče. Speciálně pro tabletovou variantu prohlížeče platí, že Google předělal prostředí pro přepínání otevřených stránek. Vnímáte to jako změnu k lepšímu?

Novinky přinesl také Chrome 56 pro Android. Jak uvádí Google na svém blogu (v Google Play je stále seznam změn platný pro verzi 55, když už jsme u toho), prohlížeč mění své chování v souvislosti s určitými druhy obsahu. Pokud se na webu nachází adresa, e-mail nebo telefonní číslo, nabídne vám prohlížeč vhodnou akci. V novém panelu vidíte poslední stažené soubory či stránky.

A když v novém panelu podržíte prst na navrženém článku, skrze kontextovou nabídku ho stáhnete. Můžete se k němu pak vrátit i bez připojení. Google ve svém příspěvku nezmiňuje, zda je tato verze obohacena rovněž o nedávno oznámené optimalizace obnovy stránky. Na základě jiného jeho příspěvku si troufám tvrdit, že by měl.

Ohodnoťte tento článek!