Chrome 6.0.472.0 canary: dvě samostatné verze Chrome najednou

0

Internetový veleobr Google produkuje nové verze svého prohlížeče Chrome jako na běžícím pásu, přičemž stáhnout lze verzi z jedné ze tří fází výroby: stabilní větev nabízí odladěný prohlížeč pro běžné každodenní použití. Pokud ale zatoužíte po novější verzi s řadou ne zcela dokončených novinek, můžete testovat Chrome z beta kanálu. Ti nejnáruživější spolu s vývojáři pak sáhnou po nejčerstvější vývojové verzi z dev kanálu, obsahující nejnovější funkce v raném stádiu, na které si ostatní budou muset ještě počkat. Pády a problémy jsou však na denním pořádku.

Problém může nastat ve chvíli, kdy chcete testovat nejnovější verzi a zároveň mít k dispozici stabilnější verzi pro běžnou práci, s výrazně menším rizikem pádu a dalších potíží. Vývojáři proto nyní představili kanárkově žluté sestavení Google Chrome canary, které se neliší pouze ikonou, ale i zcela samostatnými složkami pro samotný program, rozšíření i uživatelský profil a funguje tak zcela odděleně od běžné instalace Google Chrome, díky čemuž můžete mít snadno stabilní i vývojovou verzi najednou.

Vývojový kanál nyní obdržel nejnovější verzi Chrome 6.0.472.0 s několika opravami: při stahování větších souborů (přes 40 MB) by již nemělo docházet k přerušení ukládání souboru, byl opraven pád při přihlašování zabezpečeném pomocí SSL a další chyby, specifické pro operační systémy Mac OS X a Linux. Google Chrome canary 6.0.472.0 stáhnete zde, je zcela identická s běžnou vývojovou verzí, mimo oddělené instalační složky a profilu.

Zdroj: Google, Chrome Blog

Chrome 6.0.472.0 canary: dvě samostatné verze Chrome najednou
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář