Chrome 60 lepí 40 děr a podporuje Touch Bar na nových Macboocích Pro

Další řada Chromu přichází do stabilní větve určené pro masu.

1
Google Chrome
Google Chrome

Google dokončil další hlavní verzi svého prohlížeče. Chrome 60 obsahuje 40 oprav slabých míst v zabezpečení. Už jen kvůli nim se vyplatí instalaci neodkládat; v drtivé většině případů by k tomu ovšem mělo dojít dřívě či později automaticky. Pokud prohlížeč nepoužíváte, můžete jej stáhnout z adresy www.google.com/chrome.

Dále přináší hlavně mnoho vylepšení pod kapotou. Placení na internetu potenciálně zjednoduší implementace Payment Request API. Web Budget API zase umožní službám posílat tzv. push notifikace, které mohou zahájit určité procesy na pozadí. Jedná se např. o synchronizaci dat, ale také označení oznámení, které jste si již prohlédli na jiném zařízení.

Chrome 60 dále podporuje formát VP9 v kombinaci s kontejnerem MP4. Paint Timing API umožní tvůrkyním a tvůrcům webových stránek měřit výkon načítání. O dalších hlavních novinkách uvnitř prohlížeče se dočtete na Chromium Blogu.

Google Chrome můžete zaktualizovat také hned ručně
Google Chrome můžete zaktualizovat také hned ručně

Redakce 9to5Google si všimla, že Chrome pro macOS si po měsících testování konečně oficiálně rozumí s Touch Barem na nových Macboocích Pro. Pro všechny platformy platí, že prohlížeč při spuštění anonymního režimu podrobněji říká, před čím vás tento režim zachrání a před čím nikoli.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář