Chrome a HTML5 představují interaktivní hudební video

0

Prohlížeče už delší dobu neslouží pouze k zobrazování statického obsahu, za pomocí moderních technologií lze vytvářet poměrně komplexní interaktivní webové aplikace a stránky, mezi jednu z těchto technologií, o níž momentálně často slýcháte, patří stále vyvíjená specifikace HTML5, kterou postupně implementují prakticky všechny hlavní prohlížeče.

Že HTML5 dokáže na webu přinést zcela nový zážitek, se nyní snaží dokázat i Google se svým prohlížečem Chrome. Spojil se s hudební skupinou Arcade Fire a spisovatelem a režisérem Chrisem Milkem při tvorbě díla The Wilderness Downtown.

Toto netradiční hudební video totiž využívá moderních webových technologií, včetně HTML, navíc je do jisté míry interaktivní: do vyhledávacího pole zadáte místo svého narození a díky technologiím Google Maps bude video obsahovat záběry z vašeho rodného města, prostřednictvím Street View a satelitních snímků, což bohužel znamená, že z České republiky spolehlivě funguje pouze Praha, s možnými problémy lze vyzkoušet i ostatní města.

Video naleznete na této stránce, Google logicky doporučuje svůj prohlížeč Chrome, video by však mělo fungovat i v ostatních prohlížečích s podporou HTML5. Na konci prezentace můžete pomocí kreslícího nástroje vytvořit vzkaz, popřípadě vyzkoušet i jiné lokace, neboť se video s nimi mění.

Zdroj: Chrome Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. Já osobně si myslím, že tohle všechno je mířeno na sledování lidí a postupné jejich monitorování a případné ovládání. Teroristé si vždy najdou způsob jak se vyhnout odposlechu. Ale fakt se mi nelíbí, že by vláda, ať už jakákoliv, nebo úřad a to jakýkoliv měl odposlouchávat mojí komunikaci. Osobně bych šifroval všechno, nikomu není nic do věcí které já přenáším, tím spíš, že to mohou být informace, které nechci sdělovat dalším osobám. Ano, spousta webů (školní IS, Facebook a další) dodnes nepoužívá žádné šifrování a hesla si solidně ověřují všechno přes HTTP, stačí si zapnout packet sniffer, nebo nějakou jinou volně dostupnou utilitku.

 2. Osobní soukromí už je dnes pouze prázdná fráze, všichni se pořád ohání bojem proti terorizmu a podobnýma nesmyslama jenom aby se nám mohli víc šťourat v soukromí a stejně se pořád dějí. Kolik před 10 lety naprosto jasně soukromých věcí se změnilo na „ne soukromé“ jenom pod hlavičkou boje proti terorismu.
  Jak sem před časem někde četl: „Celosvětová totalita a cenzura se blíží a dokonce za souhlasnýho halekání tupýho lidskýho stáda… O tom se nezdálo ani Severní Korei“

 3. Vzdali byste se ochrany vlastního soukromí ve prospěch bezpečnosti všech?

  Ani náhodou, teroristi si stejně způsob najdou a radši budu žít s tím, že je pravděpodobnost 1 ku několika miliardám, že mě ohrozí teroristi než si nechat lézt do soukromí.

 4. na vaši otázku dostanete kladnou či zápornou odpověď podle toho, kolik bomb vybouchne v okolí bydliště diskutujícího:-) Bohužel. Pokud se zeptáte třeba na to, jestli zavést trest smrti člověka, který se s tím v praxi nikdy nesetkal osobně, tak vám řekne ne, pokud mu vyvraždí půl rodiny, řekne ano.
  Neptejte se, nemá to smysl.
  Od lidí vždy dostanete sobeckou odpověď. Taková je dnešní doba.
  1. Lidé jsou z 90 % sobci.
  2. Všechno je zneužitelné a je zneužíváno vždy nějakým lumpem.