Web se jako aplikace. Nový Chrome pro Android stírá rozdíly

Webová, nebo nativní aplikace? Google by rád, aby rozdíl mezi nimi nebyl cítit. Proto budou v novém Chromu webové aplikace lépe integrovány s Androidem.

0
Google Chrome
Google Chrome

Google chce, aby se používání webových aplikací na mobilu pocitově přiblížilo používání nativních aplikací. Co pro to udělá? V roce 2015 ve svém prohlížeči umožnil webům, aby si vyžádaly přidání na domovskou obrazovku zařízení s Androidem. Jenže ačkoli zástupci webových aplikací na domovské obrazovce naznačují, že jde o aplikaci, tak tyto webové aplikace nemají stejné možnosti jako nativní aplikace.

Používání webové aplikace se přiblíží nativním aplikacím
Používání webové aplikace se přiblíží nativním aplikacím (Foto: Google)

Myšleno v propojení se systémem, který s nimi zachází jinak. Např. se neobjevují v přehledu všech nainstalovaných aplikací. Což může být podle Googlu matoucí. Proto budou aspoň tzv. progresivní webové aplikace integrované více, např. je minimálně uvidíte rovněž ve zmíněném přehledu všech aplikací. Budete do nich moct také posílat obsah z jiných aplikací.

Pokud podržíte prst na oznámení, nepřejdete tím už do správy oznámení ve Chromu, ale raději se objeví systémová správa oznámení. I proces odinstalace vypadá, jako byste odebírali nativní aplikaci. Nová úroveň integrace je aktuálně dostupná v betaverzi Chromu pro Android, takže se za pár týdnů se jí dočkají všichni v rámci stabilní větve prohlížeče. Uvítáte to, nebo sázíte pouze na nativní aplikace?

Ohodnoťte tento článek!