Chrome bude kvůli bezpečnosti blokovat zastaralé pluginy

0

Protože prohlížení internetu a práce s webovými službami je dnes nejvíce převažující činností většiny uživatelů, jsou na webové prohlížeče kladeny vysoké požadavky z hlediska bezpečnosti. Vývojáři Chrome proto plánují nové funkce, které bezpečnost zvýší.

Neboť napadání zranitelností samotného prohlížeče je údajně čím dál složitější, zaměřují se útočníci na pluginy v prohlížeči, respektive jejich bezpečnostní trhliny. Prohlížeč Chrome již nabízí určitou míru ochrany, přičemž s budoucími verzemi přijdou další bezpečnostní vylepšení.

Již nyní lze na stránce about:plugins deaktivovat nepoužívané pluginy a snížit tak šanci napadení. Přímo do prohlížeče byl rovněž integrován Adobe Flash Player, o jeho aktualizaci se přitom stará samotný prohlížeč, takže by měl být vždy aktuální.

V budoucích verzích bude do prohlížeče integrována i čtečka PDF souborů, která bude navíc izolována v takzvaném sandboxu. Podobně nové API nazvané Pepper pro implementaci pluginů umožní lepší izolaci do sandboxu, a tedy prevenci proti útoku.

Neméně důležitá je pro maximální bezpečnost aktuálnost softwaru, proto budoucí verze Chrome automaticky zakážou běh zastaralých pluginů a umožní jejich snadnou aktualizaci. Rovněž upozorní při použití nepotřebných a méně často užívaných pluginů.

Zdroj: Chromium Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. …Ale ste sa rozbehli – samy Odbornik a Specialista. Takze si to zhrnieme: doteraz sa predalo 150 milionov Win 7. Potvrdeny pocet tych, ktorym to nepada (a su ochotni oznacit za blbca kazdeho, ktory tvrdi nieco ine) je 5, teda 0,00000333% uzivatelov. Tak tomu hovorim ROCK STABLE system. Naproti tomu pocet prispievatelov do diskusie, ktori neprejavili ani naznak zmyslu pre humor dosahuje 5 z desiatich teda alarmujucich 50%. Takze pre tych z Vas, ktori maju dlhe vedenie a zakrpateny zmysel pre humor: Prvy prispevok v tejto diskusii (je to moj prispevok) bol mysleny ironicky, ako humorna parodia na trapnu kampan Microsoftu. Navyse si treba uvedomit, ze podla komunity vyznavajucej nabozenstvo jedineho praveho OS (teda toho nemenovaneho systemu, ktory je zadarmo) tento system nepada. Takze akykolvek iny system, vratane tohto zazraku z Redmondu musi byt nutne horsi a menej spolahlivy. Toto je druha uroven ironie, ktoru ste mohli pri troche snahy objavit…