Co se chystá pro Chrome? Odkládání článků k přečtení a „anonymní zástupce“ na ploše

5

Vývoj Chromu samozřejmě nestojí a v testovacích vydáních se objevují menší, ale milé novinky. Hlavně to platí pro tu první, díky níž si na plochu přidáte zástupce otevírajícího prohlížeč v režimu anonymního prohlížení. Ten vyvoláte z hlavní nabídky v programu nebo zkratkou Ctrl+Shift+N. Prohlížeč ale nejdřív musíte standardně spustit. Ve Windows lze rovněž využít seznamy úloh v zástupcích na hlavním panelu nebo v nabídce Start.

Chcete-li přidat zástupce na plochu, jenž rovnou povede do anonymního režimu, ve Chromu Canary na stránce chrome://flags najděte a aktivujte předvolbu Enable Incognito Desktop Shortcut. V anonymním okně klepněte na tlačítko Anonymní na hlavní nástrojové liště a zvolte vytvoření zástupce. Jedná se o ranou implementaci, takže zástupce na ploše vůbec neindikuje, k čemu je určený, byť dělá to, co má. To se skoro určitě změní, případně si jeho podobu upravte manuálně.

Ve Chromu Canary dále můžete aktivovat funkci pro odkládání článků k pozdějšímu přečtení. Jedná se o variaci na kolekce v novém Edgi (podobnou funkcí disponoval i starý Edge). Na stránce chrome://flags aktivujte předvolbu Read later. V tomto případě se jedná o natolik ranou implementaci, že funkce zatím není použitelná. Na liště záložek vytvoří vlastní složku a momentálně v ní nic nenajdete. Ještě před pár dny ale experimentální předvolba nedělala ani to. Takže pokud vás podkládání otevřených stránek zajímá, sledujte vývoj ve Chrome Canary.

Příkaz pro vytvoření zástupce ještě není počeščtěný Zdroj: Petr Urban / Cnews

Zdroje: Techdows | Leopeva64-2 na Redditu via MSPoweruser

Co se chystá pro Chrome? Odkládání článků k přečtení a „anonymní zástupce“ na ploše
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 4 hlasů

5 KOMENTÁŘE