Chrome dává sbohem Silverlightu a Javě. Ve verzi 42 už nepodporuje NPAPI

0

Google včera vydal nový Chrome 42. Opravil chyby, vylepšil stabilitu i výkon a přinesl podporu dalších webových API. Jde především o Push API, které dovoluje webovým serverům zasílat vám upozornění, přesto daná aplikace nebo web není zrovna aktivní. V koncové implementaci by to mohlo vypadat tak, že vám přijde notifikace upozorňující na nový e-mail nebo článek, i když ty stránky nemáte otevřené.

Chrome 42 už s vypnutým NPAPI
Chrome 42 už s vypnutým NPAPI

Chrome 42 je ale také první verzí, která má vypnutou podporu NPAPI. To je technologie, která webovým prohlížečům dovoluje používat zásuvné moduly. Na NPAPI běží doplněk Silverlight, Google Talk, Java, Facebook nebo Unity. Odteď už v Chromu nefungují.

Chrome 42 už s vypnutým NPAPI
NPAPI lze dočasně aktivovat

Chrome podporuje zásuvné moduly skrz vylepšené rozhraní PPAPI, do kterého Google přepsal Flash Player, prohlížeč PDF nebo DRM ochranu Widevine. Pokud jste na odstřižených doplňcích závislí, nezbývá než použít jiný prohlížeč. Případně si můžete NPAPI dočasně aktivovat. Až do září bude v nabídce chrome://flags možnost rozhraní zapnout.

 

Zdroj: Google

Chrome dává sbohem Silverlightu a Javě. Ve verzi 42 už nepodporuje NPAPI

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. musím říct, že po prvních recenzích karta opravdu velice příjemně překvapila.

  Design konečně vypadá jako prémiový produkt

  Teploty jsou díky vodníkovi lepší jak u R290X

  hlučnost je dokonce lepší jak u single GTX780Ti

  cena je vysoká, ale pořád poloviční oproti Titanu-Z

  jediným minusem je vysoká spotřeba karty která je ale vyvážená velmi vysokým výkonem

  jsem zvědavý jak na tom bude se spotřebou a výkonem Titan-Z.

 2. jedine co mohlo +- zklamat bylo chlazeni, ale vypada to ze si v tomto stavu vede slusne 🙂 ted jen jak se to projevi na jeho starnuti a jak to bude chladit treba po roce u nekoho, kdo to nenecha moc odpocnout