Chrome Frame je hotový: stahujte Chrome jádro pro IE

0

O doplňku pro prohlížeče Internet Explorer 6 až 8 jsme psali už minulý rok: Chrome Frame vznikl s ambicemi přinést moderní technologie a rychlé jádro prohlížeče Chrome do stále nejpoužívanějšího internetového prohlížeče: Internet Exploreru, a to včetně dnes již hodně zastaralé verze IE6, kterou však část uživatelů stále používá.

Doplňek v podstatě umožní Internet Exploreru zpracovat stránky pomocí jádra prohlížeče Chrome, pokud v hlavičce HTML souboru detekuje speciální tag. Díky Chrome Frame lze kupříkladu získat podporu HTML5 i v prohlížečích Internet Explorer 6, Internet Explorer 7 a Internet Explorer 8.

Toto rozšíření bylo doposud dostupné pouze ve stádiu beta, vývojáři však nyní dokončili stabilní verzi, kde eliminovali časté pády a výrazně zvýšili rychlost. Otázkou zůstává, jak moc bude toto rozšíření dostupné s nástupem Internet Exploreru 9, který moderní technologie podporuje přímo. Chrome Frame lze stáhnout zde.

Zdroj: Google

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Já vím, že je to beta, ale například se mi v režimu kompatibility špatně zobrazují prvky v Joomle .. například si otevřete stránku s novinkami na PCTuningu (není to reklama 😉 v režimu IE8 , kde se zle zobrazují nadpisy. Celkově rozhraní Joomly (administrace) se zobrazuje nekorektně. Nebo jsem měl například problémy na Google obrázky. Editor článků na našem webu taky nechodí v režimu IE 8 skoro vůbec. Ve všech případech mám ověřenou bezproblémovou funkčnost v IE 8.

    Vím že je to jen beta, ale ještě že se dá IE 9 odinstalovat.

    Pozn. Joomla je publikační systém.