Chrome na vzestupu, IE a FF padají

0

Duben se pro Microsoft a jeho Internet Explorer stal docela důležitým milníkem – podíl prohlížeče poprvé spadl pro hranici 60 %, přesněji na 59,95 %. V květnu se dle statistik Net Applications nepřekvapivě opět o kousek propadl a zakončil svoji pouť s tržním podílem 59,69 %. Útěchou pro Redmond budiž zpráva, že květnový pád nebyl zase tak strmý, jako tomu bylo v minulých měsících.

Kolísání tržní dvojky pokračuje i nadále. Ačkoliv si v dubnu Firefox trochu zlepšil skóre, v květnu zaznamenal pravý opak a spadl z 24,59 % na 24,35 %.

Třetí příčka patří Google Chrome relativně krátkou dobu, a to od loňského prosince. Strmý nárůst počtu uživatelů mu zajistil stabilní pozici. Uvidíme, zda si časem troufne uzmout Mozille její druhé místo, v tuto chvíli má však stále co dohánět. Poslední čísla, která Google uveřejnil, hovoří o 70 milionech aktivních uživatelů, zatímco Firefox používá denně zhruba 400 milionů lidí. Květnový nárůst z 6,73 % na 7,05 % je každopádně pěkný.

Safari zažívá lepší časy, neboť si potřetí v řadě v souboji prohlížečů polepšilo. Vždy se ale jedná o nárůsty malé, na třetí pozici v tuto chvíli pomýšlet nemůže. Browser od Apple povyskočil z dubnových 4,72 % na 4,77 % v květnu.

Zastoupení norské Opery na trhu se také příliš nemění, a to ani po spuštění tvz. „ballot screenu“. V dlouhodobém měřítku se jí nicméně daří stoupat, což v uplynulém měsíci potvrdila navýšením svého podílu z 2,30 % na 2,43 %. Opera Mini naproti tomu svůj podíl překvapivě ztenčila z 0,79 % na 0,74%.

Zdroj: Net Applications

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář