Chrome OS a Android se zatím nesloučí, tvrdí Eric Schmidt

0

Výkonný předseda Googlu Eric Schmidt řekl, že se jejich operační systémy Chrome OS a Android slučovat nebudou, alespoň zatím ne. Je však možné, že si budou více podobné a budou sdílet určité prvky. O možném sloučení obou projektů se už mluví nejméně rok.

Chrome OS a Android se zatím nesloučí
Chrome OS a Android se zatím nesloučí

Spekulace nabraly na obrátkách, když Google před týdnem oznámil, že mobilní divizi už nebude šéfovat Andy Rubin, ale vedení převezme Sundar Pichai. Ten měl dosud na starosti služby Chrome a Google Apps, nově řídí prakticky veškerý software, co Google nabízí veřejnosti. Určité sblížení nebo dokonce spojení Chromu a Androidu se proto logicky nabízelo.

A co bude s Rubinem? Ani Eric Schmidt neprozradil, jaké role se ujme. Pouze se ví, že to bude další „moonshot“. Tím Google označuje těžko realizovatelné projekty a výzkumy; spadají sem například autonomní vozy nebo chytré brýle Glass. Schmidt také potvrdil, že se nechystá odejít, protože Google je jeho domovem. Možnému odchodu nasvědčoval velký prodej akcií společnosti.

 

Zdroj: Reuters

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. “Ten má údajně také vládnout čtyřmi jádry, také ale asi nižšími takty, jelikož místo 25 W bude jeho TDP stanoveno na pouhých 15 W. Zatímco Brazos se vyráběl s horní hodnotou 18 W, AMD zřejmě zredukovalo TDP v reakci na podobný krok, který Intel učiní v generaci Haswell.”

    Len jedna poznámka pri Brazos netreba zaabúdať ešte aj na TDP Fussion Controller Hubu (FCH) A55M alebo A68M, ktorý je 4,7W čo treba pripočítať k 18W APU ak sa to porovnávať s TDP APU SoC. platformy Kabini s CPU jadrami Jaguar.