Chrome OS představen

0

Dle některých je to poslední, co Google potřebuje k ovládnutí světa svými produkty a službami, operační systém. A ten se pomalu blíží. Byly totiž uvolněny zdrojové kódy, spolu s informacemi, o čem vlastně Chrome OS bude.

Z názvu už vypovídá, že bude mít co do činění s webovým prohlížečem Chrome. V podstatě Chrome patří mezi to klíčové, co bude Chrome OS obsahovat. Zahazuje totiž jakékoli další aplikace, které by uživatel musel instalovat a spravovat, a jež by eventuálně zpomalovaly samotný systém.

Klíčovou myšlenkou je, že drtivou většinu času lidé tráví na internetu, právě ve webovém prohlížeči. Pomocí něj čtou zprávy, editují dokumenty (kupříkladu s Google Dokumenty), spravují poštu, sledují videa na YouTube, komunikují s ostatními, poslouchají hudbu i hrají hry.

Proto Chrome OS zahazuje všechno ostatní a ponechává pouze prohlížeč. Díky tomu systém naběhne za pouhých 7 sekund, navíc se všechna data nacházejí na internetu, přístupná odkudkoli, samozřejmě také patřičně zabezpečena.

Projekt ovšem stále vyžaduje hodně práce a na trh spolu se zařízeními s x86 nebo ARM procesory se dostane zřejmě až za rok. Nicméně následující videa by měla poskytnout základní přehled o principu tohoto systému a možném vzhledu uživatelského rozhraní.

Zdroj: Google Blog via Neowin

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář