Google rýpe do Applu a Microsoftu. Chrome OS je spolehlivější a bez virů a bloatwaru

Válka Applu s Microsoftem je pasé, na poli je třetí hráč, který oba dva konkurenční operační systémy považuje za nedůstojné dnešní době.

8
Chrome OS podobnými neduhy netrpí, poukazuje Google ve své nové reklamě
Chrome OS podobnými neduhy netrpí, poukazuje Google ve své nové reklamě

Není nic divného ani nového, když do sebe konkurenční podniky občas rýpnou v propagačních materiálech, jen když se taková „špičkovaná“ provede vkusně. Patrně si vzpomenete na slavnou sérii televizních spotů Get a Mac, které běžely na televizních obrazovkách mezi roky 2006 a 2009. (Vy je znáte určitě z YouTubu.) V té si Apple utahoval z počítačů s Windows.

Samotný Apple se ale sám stal obětí parodických reklam, před necelým rokem se do něj opřel Samsung (do něhož se vzápětí zase opřela Motorola). Aby si však z Applu začal utahovat Google, a to na poli tradičních počítačů, to je novinka. Přece jen, Google svůj operační systém na trh uvedl až v roce 2011. Oproti Chrome OS mají macOS, ale také Windows mnohem delší tradici. Windows v nové reklamě od Googlu slouží jako druhý cíl.

Jenže dnes už zařízení s Chrome OS do určité míry umožňují provozovat aplikace pro Android, některým lidem pak stačí webové aplikace. Tento systém má sice stále malý tržní podíl, ale zájem o něj projevil zejména vzdělávací sektor. Díky ceně, nenáročné údržbě a správě zde v budoucnu bude patrně stále úspěšnější.

Právě omezené možnosti Chrome OS využívá Google k propagaci zařízení s Chrome OS. Potenciální slabiny proměnil v přednosti. Žádné viry, žádný bloatware, žádná chybová hlášení ani modré obrazovky smrti, zato spolehlivost, dlouhá výdrž na akumulátor a automatické aktualizace. Takhle Google propaguje nové počítače se svým operačním systémem, kde macOS a Windows ukazuje ve špatném světle. Oplatí mu konkurenti toto rýpnutí?

Google rýpe do Applu a Microsoftu. Chrome OS je spolehlivější a bez virů a bloatwaru
Ohodnoťte tento článek!
4.6 (91.67%) 12 hlasů

8 KOMENTÁŘE

      • Být tvůrcem některého z DOSů (např. FreeDOS), taky bych se mohl vytasit s reklamou, že můj OS je ještě mnohem spolehlivější, bez virů a tuplem bez bloatwaru než nějaký ChromeOS. A k tomu zanechává svůj celý potenciál otevřený uživatelům a neváže je na svévoli tvůrců, kteří za uživatele rozhodnout, s čím si musí vystačit či co, jak a kdy smí použít.