Chrome OS zase kousek blíže ke kanceláři. Naučí se skenovat dokumenty

0

Google stále tvrdí, že Chrome OS je systém vhodný do firem, třeba i jako náhrada Windows XP. V malých kancelářích si ale žádá kompletní obměnu periferií. Chrome OS totiž tiskne výhradně bezdrátově přes Cloud Print, k čemuž potřebujete buď kompatibilní tiskárnu, případně starší model, ale s počítačem s Windows a nainstalovaným doplňkem.

 

Na skenery ale Google doteď nemyslel. K tomu potřebujete buď model zapisující na USB nebo karty, které pak zasunete do chromepočítače, případně musíte dokumenty skenovat foťákem v mobilu nebo tabletu. Ale blýská se na lepší časy.

Francois Beaufort, zaměstnanec Googlu, píše o novém kódu v projektu Chromium, který zahrne základní podporu skenerů. Ty překvapivě nebudou připojeny do cloudu jako tiskárny, ale klasicky přes USB nebo LAN. Dle jeho popisu zatím chybí pokročilé funkce. Skener tak převede celý obrázek při rozlišení 300 dpi do formátu PNG a uloží jej do složky Downloads. Kdy bude funkce zahrnuta do systému a které přístroje bude Google podporovat zatím nicméně nevíme.

Chrome OS zase kousek blíže ke kanceláři. Naučí se skenovat dokumenty
Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Pěkná deska, ale docela málo portů SATA, 6 je fakt málo. 

    Ale nejvíc mě štve absence PCI slotu – kam si mám asi tak dát zvukovku x-fi? Kupovat novou? To je ale problém všech nových dražších desek…