Chrome podporuje HDR už i na počítačích. Ale jen ve Windows 10

Další platformy se také dočkají, jen nevíme, kdy to bude.

0
HDR nabízí mnohem živější a prokreslenější obraz
HDR nabízí mnohem živější a prokreslenější obraz

Rozlišení 4k v kombinaci s HDR představuje již poměrně zajímavou volbu, která může leckoho donutit vyměnit hardware. Požadavky jsou nemalé. Například Netflix loni v prosinci zpřístupnil prvních zhruba 200 hodin obsahu s vysokým dynamickým rozsahem zobrazení.

K tomu ovšem musíte mít výkonný a nikterak starý hardware obecně, což platí ostatně také pro software, viz podrobný článek od Jana Olšana. Netflix v tuto chvíli podporuje HDR jen v Edgi. Podporu pro vysoký dynamický rozsah získává další prohlížeč, a sice Chrome. Loni na podzim Google aktivně pracoval na podpoře HDR v mobilním Chromu.

Chrome a HDR

V příspěvku na svém blogu Google čerstvě potvrdil, že Chrome podporuje už HDR též na počítačích, to se ovšem týká jen Windows 10. Další platformy by měly následovat, nic konkrétního ale firma neuvádí. Dále by brzy oficiálně měla uvést podporu virtuální reality.

Nedostatek obsahu s HDR jde ruku v ruce s nedostatkem kompatibilních zařízení. Obojí se rozšiřuje postupně. Připomínám, že YouTube podporu HDR zavedlo ve druhé polovině roku 2016, Chrome tedy v tomto ohledu zaostával. Loni na podzim YouTube tento obsah začal nabízet na vybraných kompatibilních smartphonech jako např. Galaxy S8.

Chrome podporuje HDR už i na počítačích. Ale jen ve Windows 10

Ohodnoťte tento článek!