Chrome posiluje, Internet Explorer a Firefox ztrácí

0

Stalo se již jakousi tradicí (a pro Microsoft ne zrovna příjemnou), že prohlížeč z Redmondu každý měsíc pravidelně ztratí kousek ze svého tržního zastoupení. Někdy je to více, někdy zase méně, v únoru letošního roku přišel Internet Explorer dle statistik Net Applications o 0,54 %. Prozatím však zůstává nejrozšířenějším prohlížečem s podílem 61,58 %.

Pomalý propad trápí také Firefox, který již potřetí v řadě zaznamenal mírný pokles, a to z 24,43 % na 24,23 %.

Za pokles obou výše zmíněných browserů stojí především neustále se zvyšující zájem o Google Chrome. Zlepšení z lednových 5,22 % na únorových 5,61 % rozhodně stojí za pozornost. Před rokem se přitom Chrome potýkalo s pouhým 1,54 % zastoupením.

Nekonečný příběh Safari pokračuje. Tentokrát se přidalo ke ztrácejícímu Internet Exploreru a Firefoxu a ztenčilo svůj podíl z 4,53 % na 4,45 %, čímž se rázem dostalo na takřka stejnou hodnotu jako před dvěma měsíci.

Opera nakonec skončila s 2,35 %, oproti 2,38 % v lednu se ale jedná o zanedbatelný rozdíl. Pomoci by jí však mohlo nedávné vydání verze 10.50. Nic se nezměnilo na tom, že se prohlížení webu v mobilních telefonech a jiných zařízeních těší stále větší oblibě – Opera Mini obsadila na trhu webových prohlížečů 0,64 %.

Zdroj: Net Applications

Ohodnoťte tento článek!