Chrome se již instaluje do složky Program Files. Pokud máte práva správce

0

Patřilo k častým výtkám, že se Chrome neposlušně instaluje do složky s uživatelským profilem ve Windows. Takové instalace byla spjata s daným profilem a žila nezávisle na ostatních. Instalační program, jenž prohlížeč instaloval do složky Program Files, kam programy správně patří, zůstával vyhrazen firmám. Situace se ale potichu změnila. Uživatelé, kteří Chrome do počítače přidali v poslední době, zjišťují, že se aplikace nachází v Program Files.

To můžeme potvrdit. Je to drobnost, které si na první pohled nevšimnete. Podle Googlu instalace do složky s uživatelským profilem nikdy nebyla bezpečnostním opatřením. Poskytovala ovšem výhodu uživatelům bez správcovských oprávnění. Firma to ovšem mohla zařídit tak, jak to udělala nyní: když Chrome instalujete, půjde standardně do složky Program Files a bude dostupný všem uživatelům.

 

Pokud ale na výzvu Řízení uživatelských účtů, která slouží právě k předání vyšších práv, odpovíte záporně, bude instalace pokračovat a data se ocitnou opět ve složce s profilem. Vlk se nažral a koza zůstala celá.

Chrome se již instaluje do složky Program Files. Je k dispozici všem uživatelům
Chrome se již instaluje do složky Program Files. Je k dispozici všem uživatelům

via Chrome Story

Ohodnoťte tento článek!