Chrome už neumí vracet zpět Backspacem. Doplněk od Googlu funkci vrací

0

Možná víte, že v internetových prohlížečích se lze běžně vrátit o stránku zpět zmáčknutí klávesy Backspace. Pokud ovšem zrovna nepíšete v nějakém textovém poli. Zkratku však Google odstranil, a to ve Chromu 52. Proč? Podle telemetrických údajů zjistil, že lidé klávesu mačkali omylem a často se tak stávalo, že přišli o neuloženou práci. Zkrátka přeskakovali zpět, když to nečekali a nehodilo se jim to.

Proto Google zavedl zkratku novou: Alt+šipka doleva. Pokud prohlížeč používáte výhradně, bude patrně nejlepší si zvyknout na zkratku novou, ale kdybyste odejmutí funkce klávese Backspace považovali za prohřešek proti přírodním zákonů, můžete zkusit doplněk od samotného Googlu, jenž funkci navrací do původního stavu. Nazývá se originálně Go Back With Backspace. Je nutné dodat, že vás s ním nebude Backspace vracet zpět pokaždé.

Vracejte se zase zpět klávesou Backspace
Vracejte se zase zpět klávesou Backspace | Foto: Google

Existují určité typy stránek, kde doplněk působnost původní klávesové zkratky obnovit nedokáže. Týká se to např. stránek chrome:// nebo nastavení programu. Podle Googlu prý ze všech zmáčknutí klávesy pouze v 0,04 % případů Bakspace posloužil pro návrat zpět o jednu stránku. A co hůř, pouze v 0,005 % případů byl přechod zpět záměrný.

Zdroj: Chrome Story 1 | 2

Chrome už neumí vracet zpět Backspacem. Doplněk od Googlu funkci vrací

Ohodnoťte tento článek!