„Chromecast“ od Microsoftu je i v Česku. Podporuje Miracast a WiDi, ale stojí 2000 Kč

0

Microsoft na svém blogu oznámil, že jeho loni představený bezdrátový adaptér pro přenos obrazu a zvuku je od včerejška dostupný v 25 nových zemích. Mezi nimi je i Česká republika. Redmondská firma zařízení prodává za 1999 Kč, ale podle Heuréky se dá koupit už okolo 1500 Kč. Kupříkladu Patro.cz jej má za 1418 Kč.

Microsoft Wireless Display Adapter je oficiálně k dostání i v Česku
Microsoft Wireless Display Adapter je oficiálně k dostání i v Česku

Microsoft Wireless Display Adapter na rozdíl od Chromecastu zrcadlí obraz z mobilního zařízení do velké televize. Chromecast už tuto funkci obsahuje také, ale zatím jen v betaverzi. Dongle od Microsoftu pracuje s technologií Miracast, kterou podporují všechna zařízení s Androidem 4.2+ a Windows (Phone) 8.1. Kromě toho si rozumí také s podobným rozhraním Intel WiDi, které je zase často součástí notebooků a tabletů s Windows 8.1.

Adaptér má rozměry 8.8 × 2 × 1 cm a váží 30 gramů. Z jedné strany se zapojuje do HDMI (monitoru či televizoru), z druhé pak trčí 33cm kabel s koncovkou USB. To kvůli napájení. V balení je také 18cm prodlužovací HDMI kabel, pokud by vám náhodou nevyhovovalo umístění konektoru za zobrazovadle.

 

Podobná zařízení rozhodně dávají smysl, pokud chcete na velké obrazovce pouště videa, hry nebo aplikace z mobilu či tabletu. Miracast je univerzální řešení a často je už součástí moderních televizorů, takže se obejdete i bez adaptéru. Pokud podpora v TV chybí, můžete kromě tyčinky od Microsoftu koupit i libovolnou jinou. Lenovo jednu takovou prodává od 430 Kč. Fungovat bude stejně jako ta třikrát až čtyřikrát dražší od Microsoftu.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář