Chromecast prý do Evropy zamíří už tento týden. Dostal i českou podporu

0

Podle GigaOMu by se měl dongle Chromecast začít prodávat mimo USA už tento týden. Mezinárodní expanzi potvrdil také viceprezident Googlu Sundar Pichai, ale neupřesnil, kde a kdy přesně to bude. Předčasné úniky prodejců a fotografie z Británie, Německa a Francie ale ukazují, že Chromecasty možná budou dostupné už dnes.

Aplikace Chromecast je už i v češtině Aplikace Chromecast je už i v češtině Aplikace Chromecast je už i v češtině
Aplikace Chromecast je už i v češtině

Google navíc aktualizoval aplikaci Chromecast pro Android, která slouží pro připojení donglu k síti Wi-Fi. Jednou ze změn je podpora více než 50 jazyků včetně češtiny. Do naší mateřštiny je už přeloženo i prostředí Chromecastu na televizoru. Samotné zařízení už je díky neoficiálním dovozu dostupné i v Česku, ceny začínají na přibližně 1200 Kč.

Mezinárodní prodej může Google zajistit pomocí vlastního Play Storu, případně povolí prodej v Amazonu. Ten už jej jednou do Česka (omylem) posílal. Chromecast je mimochodem nejprodávanějším elektronickým zařízením Amazonu.

 

 Google před měsícem vydal SDK, díky kterému může aplikace pro Chromecast tvořit každý. V Česku to bude například Seznam, ale první vlaštovkou je brněnský Zoner, který podporu zahrnul do nejnovější verze mobilního editoru fotek ZPS. Chromecast už nabízejí i velké české obchody, cena se pohybuje okolo 1000 Kč a výše.

Ohodnoťte tento článek!