Chromecast Ultra je v ČR. Streamovadlo Googlu vaši TV naplní 4K videem

3
Google Chromecast Ultra
Google Chromecast Ultra

Obchod CZC, který v minulosti prodával různá zařízení navzdory tomu, že je Google v Česku nechtěl vidět, má v katalogu další produkt natruc. Chromecast Ultra. Své nejvýkonnější streamovadlo Google představil již na podzim, ale čeští zájemci si jej museli objednávat v zahraničí. Díky zpřístupnění zahraničních Storů je to sice jednodušší, ale nákup přímo v Česku je rychlejší a pohodlnější.

CZC si účtuje 2890 Kč. V Google Storech se prodává ze 69 liber nebo 79 eur, tj. 2200 Kč. CZC evidentně nakupuje britské modely, protože do balení přidává adaptér na eurozásuvku.

K čemu verzi Ultra místo o více než polovinu levnějšího Chromecastu 2? Pokud nevlastníte 4K televizor, tak asi k ničemu. Ultra však přímo obsahuje ethernetový adaptér, k síti se proto umí připojit spolehlivěji kabelem. U 4K videa to bude takřka povinnost. Chromecast umí streamovat 4K videa z Netflixu a YouTubu (v budoucnu i Google Play Movies). Vimeo však chybí a Amazon Prime Video nejspíš ani nepřibude. Amazon nemá Google rád. Ono toho 4K videa online je pořád málo…

Ohodnoťte tento článek!

3 KOMENTÁŘE