Polská společnost GoClever na trh uvedla vlastní chytré hodinky pro Android. Zapomeňte ale na příbuznost s moderními stroji s Androidem Wear, Chronos Eco jsou spíš podobné hodinkám Pebble. Co podobné, v několika ohledech jde o klon.

Oživeno: Chronos Eco jsou přeznačené čínské hodinky Weloop Tommy. Na DX.com se prodávají za 75 dolarů (1666 Kč bez DPH).

Že je uvnitř nějaký Android, se uživatel vůbec nedozví. Zajímat jej nemusí ani hardware. Stejně jako Pebble mají Chronos Eco 1,26″ monochromatický displej s rozlišením 144 × 168 px. Bude vždy čitelný na slunci a v noci se u něj zapne podsvícení. Dotyková vrstva chybí, hodinky se ovládají čtveřicí tlačítek rozmístěných po bocích. Na jednom boku jsou i piny pro magnetický nabíjecí kabel.

Tu však uvidíte jen jednou za měsíc. GoClever uvádí výdrž v pohotovosti až čtyři týdny, při větším využívání až tři týdny. Akumulátor s kapacitou 110 mAh se nabije za tři hodiny, Chronos Eco spolupracují s mobily s Androidem 4.4+, v polovině prosince vyjde také aplikace pro iPhony 5 a novější. K synchronizaci dat hodinky využívají Bluetooth 4.0 s dosahem až 10 metrů.

 

A co hodinky umí? S pomocí aplikace pro Android umí mobily na zápěstí posílat notifikace z aplikací. Hodinky fungují jako ovladač hudebního přehrávače nebo dálková spoušť foťáku. A protože mají integrovaný akcelerometr, tak umí také měřit kroky a analyzovat spánkovou aktivitu. Denní aktivitu můžete porovnávat s přáteli. U té noční zase můžete sledovat, jak dlouho jste v noci byli ve fázi hlubokého a lehkého spánku.

Aplikace tyto údaje zobrazuje přehledně (viz screenshoty v Play Storu). Z mobilu lze sledovat i stav akumulátoru a skrz něj se do hodinek nahrává nový firmware.

GoClever Chronos Eco jsou vodotěsné, váží 36 gramů a měří 45 × 35 × 11 mm. Zatím jsou k dispozici jen v plastu a černé barvě. V Česku je prodává obchod K24.cz, a to za příjemných 1329 Kč.

via +Jiří Forst

Ohodnoťte tento článek!