Dnes vychází Chuchel, nová hra od českých tvůrců Samorosta a Machinaria

0
Chuchel
Chuchel

Klikací adventury s ručně kreslenou grafikou, netradiční hudbou a svérázným pohádkovým příběhem, tak by se daly charakterizovat všechny hry českého studia Amanita Design. Z jeho dílny pochází tři díly Samorosta, Machinarium a Botanicula, kterých se prodalo řádově miliony kopií. Dnes vychází nový titul pojmenovaný Chuchel (čteno čučel), který do této škatulky opět zapadá.

Ve hře se ujmete chomáčku chlupů a vlasů, který bůhvíproč miluje třešně. Aby se k nim dostal, musí projít 30 úrovněmi sestávajícími z různých hádanek a miniher. S Chuchelem tak zahrajete variace na Tetris, Pac-Mana, Angry Birds, Flappy Bird, Space Invaders nebo Whac-A-Mole.

Chuchel byl nominován na Independent Games Festival 2018 v kategorii nejlepší vizuální styl. Tuto cenu už v roce 2009 vyhrálo Machinarium. V kategorii pro nejlepší zvuk v roce 2012 bodovala Botanicula. Samorost 2 byl v roce 2007 zvolen nejlepší webovkou.

Stejně jako dřívější hry Chuchel vznikl ve Flashi. Hra je bude od 16:00 dostupná pro Windows a macOS na Steamu a GOGu. V květnu nebo červnu přijde verze pro mobily a tablety s Androidem (Play Store) a iOS (App Store). Chuchel stojí 10 eur.

Dnes vychází Chuchel, nová hra od českých tvůrců Samorosta a Machinaria
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas