Chystá Google ve svých operačních systémech 3D rozhraní?

0

Společnost BumpTop vytvořila zajímavý nástroj přinášející zcela nový způsob práce s plochou v systémech Windows a Mac OS X. Ve virtuálním 3D prostředí s jednoduchou, ale účelnou fyzikou lze snadno pracovat i za pomoci multidotykového displeje, což má být údajně mnohem přirozenější a efektivnější než klasická myš.

O tuto technologii nyní projevil zájem Google, který společnost odkoupil. Co však chystá, není prozatím jasné. Google sám vyvíjí hned dva operační systémy: Google Chrome OS pro netbooky a Android pro mobily, popřípadě další mobilní zařízení. V souvislosti s rostoucí popularitou zařízení typů Slate (kupříkladu populární iPad) sestávajících pouze z dotykové obrazovky je možné, že se v tomto segmentu chce prosadit také a nabídnout konkurenceschopné inovativní ovládání pomocí doteku a 3D pracovní plochy.

Osud nástroje BumpTop Desktop pro operační systémy Windows a Mac zůstává nejasný. Zájemci mohou bezplatnou variantu stahovat ještě týden, ovšem placená verze již byla stažena z prodeje. Zdali Google bude ve vývoji Windows a Mac OS verze pokračovat není jisté.

Zdroj: BumpTop

Chystá Google ve svých operačních systémech 3D rozhraní?

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář