Chystá nVidia na první květnový týden duálního Keplera?

0

Na facebookovém profilu zřízeném Nvidií k propagaci grafických karet GeForce se v uplynulých dnech objevilo lakonické sdělení: „Už se to blíží.“ Text je doprovázen nezřetelnou fotografií snad zachycující kryt chladiče. O smyslu stránky nejspíš pochybuje málokdo – podle všeho se Nvidia chystá uvést novou grafickou kartu.

Marketingový teaser Nvidie na Facebooku

Za takto znějící spekulace se nyní postavil švédský server SweClockers. Hned několik zdrojů mu údajně potvrdilo, že nová karta se skutečně blíží a její uvedení se má uskutečnit v týdnu před pátým květnem (májom). Ačkoliv tou dobou neuběhnou ještě ani dva měsíce od vydání více než zdařilé GeForce GTX 680, nový model opět míří na vrchol.

Pod označením GeForce GTX 690 má totiž dle SweClockers přijít na trh karta nesoucí hned dvě jádra GK104. Aktivních má být všech 3072 stream procesorů, je však otázkou, zda jde o potvrzené číslo, nebo jen dohad. Nová GeForce má dále do výbavy dostat 4 GB paměti typu GDDR5. Představu o výkonu grafiky s těmito parametry si již jistě dokážete udělat sami.

Dle redaktora serveru techPowerUp, který zprávu převzal, možná Nvidia vydání plánuje již na 30. dubna (apríla). Akce by tak sdílela načasování s nástupem procesorů Ivy Bridge (i když k jejich uvedení asi dojde dříve) a mohla by díky tomu přilákat větší zájem médií. Pokud ovšem zákulisní informace neklamou a celá marketingová akce nevyšumí do ztracena. I to se totiž stává.

Zdroje: SweClockers, techPowerUp: 1, 2

Chystá nVidia na první květnový týden duálního Keplera?

Ohodnoťte tento článek!