Chystaný Skype pro Desítky zřejmě podporuje SMS. Kam Microsoft míří?

0

Microsoft zhruba dvě měsíce testoval posílání SMS z počítače. Na obou zařízeních byste přirozeně museli mít Windows 10 (v1607 a novější), přičemž byste pracovali s aplikací Zasílání zpráv. Do té byl také původně od prvního vydání Desítek integrován Skype. Plány se však změnily a Microsoft bude usilovat o jinou cestu. Což je škoda z důvodu, že se očekávané synergie nedočkáme v blízké době.

Vypadalo to, že Microsoft neví, co si se Skypem počít. Náhlá změna plánu, kdy Skype nakonec nebude integrovaný do nástrojů na volání a posílání SMS, ale vyjde opět v podobě samostatného klienta, je logická ve světle pozdějšího rozhodnutí nezahrnout do aplikace pro posílání SMS možnost posílat SMS z počítače. Microsoft řekl, že chce funkci raději integrovat do Skypu.

V podcastu jsem nahlas uvažoval, že se Microsoft se takto rozhodl, protože je Skype dostupný na více platformách. Kdyby tak SMS integroval do všech klientů, mohli bychom potenciálně posílat SMS nejen z počítačů z Windows 10, ale také např. z počítačů s OS X. Jak ambiciozní Microsoft bude, to ovšem teprve uvidíme.

Skype pro Windows 10 MobileSkype pro Windows 10 MobileSkype pro Windows 10 Mobile
Skype pro Windows 10 Mobile by měl časem podorovat posílání SMS

Čerstvá zpráva, byť neoficiální, kterou zveřejnil redaktor webu WinBeta, potvrzuje, že chystaný nový univerzální Skype, jenž bude dostupný ve Windows 10 v1607, obsahuje podporu pro SMS. Lépe řečeno funkce dorazí v některé z budoucích verzí, těžko to bude hned při uvedení Windows 10 v1607. Skype by se tak mohl stát vaším výchozím nástrojem na posílání SMS, kdybyste měli zájem. Na tom by vlastně nebylo nic divného, zejména na Androidu můžete posílat SMS přes různé aplikace.

Integraci přitom nabízí i některé komunikátory konkurující SMS, odnedávna se to týká např. Messengeru. Skype by tak klidně mohl být dalším takovým nástrojem. To už ale zase spíše spekuluji. Všechno každopádně naznačuje, že právě tam neomylně směřujeme. Co dodat? Microsoft potřebuje dobré klienty. Ty současné mnohdy za moc nestojí, minimálně chystaný mobilní Skype pro Desítky naštěstí zatím vypadá slušně.

Zdroj: WinBeta

Chystaný Skype pro Desítky zřejmě podporuje SMS. Kam Microsoft míří?

Ohodnoťte tento článek!