Chytíte DVB-T2? Na téhle mapce si můžete zkontrolovat pokrytí

0
Ilustrační foto
Ilustrační foto (zdroj: bykst / Pixabay)
-
Zdroj: Pixabay

Přechodový multiplex DVB-T2 je dostupný již pro 43 % české populace. Začátkem března síť odstarovala na pražských vysílačích Žižkov a Cukrák (kanál 31), od 20. dubna ji mohou naladit i v Brně (Hády a Barvičova) a Ostravě (Hošťálkovice a Hladnov). V obou městech na kanále 28.

V květnu DVB-T2 zamíří do Jihlavy (Javořice) a Votic (Mezivrata) na kanál 28, v červnu pak do Plzně (Krašov) a Liberce (Ještěd) na kanál 31. Pokrytí populace se rozroste na 51, respektive 69 procent. Na jaře 2018 bude signál dostupný pro 99 procent populace.

Český telekomunikační úřad provozuje mapku pokrytí na adrese dtv.ctu.cz. V ní si musíte nastavit Službu (Digitální televize) | Rozsah vysílání (Přechodové) | Název sítě (Přechodová síť 12). Mapka ukazuje pozici vysílačů, jejich výkon, vysílanou frekvenci, kanál a polarizaci antén. Můžete také zoomovat nebo vyhledat vlastní adresu. Na stránkách najdete i tabulku pokrytí rozdělenou po krajích, okresech a obcích.

Mapa pokrytí DVB-T2 v květnu 2017
Mapa pokrytí DVB-T2 v květnu 2017
Tabulka pokrytí DVB-T2 v květnu 2017
Tabulka pokrytí DVB-T2 v květnu 2017

Přechodový multiplex aktuálně šíří 14 programů: Prima, Prima Cool, Prima Love, Prima Zoom, Prima Max, Barrandov, Barrandov Plus, Kino Barrandov, Barrandov Family, Óčko, Óčko Gold, Óčko Expres, Šlágr a TV Noe. Všechny v SD rozlišení a ve formátu HEVC (H.265).

Ohodnoťte tento článek!