„Chytrá anténa“ nahradí končící DVB-T. Vůbec přitom nejde o anténu

3

Během letošního a příštího roku v Česku končí první generace digitální televize. DVB-T má nástupce v podobě DVB-T2, ale to si v řadě domácností bude žádat výměnu televizoru, nákup set-top boxu nebo někdy i přeladění antény, ať už soukromé, nebo společné v případě bytových družstev.

Nové vlny digitalizace se snaží využít operátoři konkurenčních řešení, které lákají na větší množství programů, vysílání v HD a další funkce, které DVB-T nemá. Ale už jsou placené. Jednu z nejlevnější nabídek teď představila společnost Digi CZ, která poskytuje satelitní televizi Digi TV a internetovou televizi Digi2Go. Nová nabídka pojmenovaná jako Chytrá anténa je založena na druhém způsobu.

TIP: Kompletní srovnání balíčků IPTV

Digi si účtuje 100 Kč měsíčně (s úvazkem na dva roky) a uživatelům za to poskytne až 70 kanálů (27 v HD). Z toho jeden (Digi Sport 2 HD) je jen půlroční promo a dalších 20 je mix polských, německých, rakouských stanic, maďarských nebo britských stanic. Zbytek tvoří české stanice, které víceméně najdeme v celoplošných a regionálních pozemních sítích. Skladbou programů i cenou tak Chytrá anténa soupeří zejména se satelitním Skylinkem a jeho základním tarifem Digital. U něj se platí servisní poplatek ve výši 89 Kč, v ceně je 60 stanic.

Televize od Digi funguje na libovolném internetovém připojení a lze ji najednou sledovat až na čtyřech zařízeních současně (výhoda oproti satelitu). Digi lze přijímat na počítačích (na webu) v mobilních aplikacích nebo chytrých TV od Samsungu. Kdo by chtěl přijímat na libovolné jiné televizi, může si pronajmou samostatný přehrávač za dalších 89 Kč měsíčně.

Chytrá anténa nabízí i zpětné zhlédnutí se sedmidenním archivem. Má ale také jedno velké omezení. Nelze k němu přikupovat další tematické balíčky s výjimkou HBO Go za 129 Kč měsíčně. Zapomeňte tak na dokumenty, filmy nebo sport.

Oživeno: Skylink má k satelitu (zdarma) nebo samostatně (za 89 Kč) rovněž k dispozici možnost sledovat 60 kanálů pomocí mobilních aplikací, PC nebo chytrých televizorů až na 4 zařízeních současně. V ceně je i sedmidenní archiv.

Nabídka programů Chytré antény od Digi CZ
Balíček Programy
Všeobecné ČT1 HD, ČT2 HD, Nova HD, Nova 2 HD, Nova Gold HD, Nova Action HD, Prima HD, Prima Love HD, TV Barrandov HD, Barrandov Plus HD, Barrandov Family, JOJ Family HD, Jednotka HD, Dvojka HD, Televize Seznam
Filmy Nova Cinema HD, Prima COOL HD, Prima KRIMI HD, Prima MAX HD, Prima Comedy Central, Kino Barrandov HD, FilmBox
Dětské ČT :D/ČT Art HD , Duck TV, Tuty HD
Sport ČT Sport HD, Areno Sport 1 HD, Arena Sport 2, Digi Sport 2 HD (jen na 6 měsíců)
Zprávy ČT24 HD, TA3 HD
Hudba Óčko, Óčko Express, Óčko Star, Šlágr, Retro, MTV Europe, MTV Hits, MTV Rocks, VH1
Regionální ČT1 JM,TVS, Brno TV, V1, Praha TV, JTV, Polar
Dokumenty Prima Zoom HD
Erotika Dorcel TV
Cizojazyčné Deutsche Welle, ProSieben, English Club TV, BBC World News, RTL Television, SAT.1, ZDF, Duna HD, Duna World, M1, M2, TV2, ATM Rozrywka, Polo TV, Polsat, Puls 2, Super Polsat, TTV, TV 4, TV 6, Eska TV

 

partnerem rubriky IPTV je společnost CETIN a ZrychlujemeČesko.cz

„Chytrá anténa“ nahradí končící DVB-T. Vůbec přitom nejde o anténu
Ohodnoťte tento článek!
3.8 (76.67%) 30 hlasů

3 KOMENTÁŘE

  1. Skylink nabízí totéž na až pěti zařízeních přes internet + jedno přes satelit.
    Včetně 7 denního archívu, a ještě s videopůjčovnou, kde se občas objeví i pár filmů zdarma.
    Takže žádná horká novinka, jen okopírovaná nabídka konkunrence…