Chytré brýle Google Glass si už může koupit každý… Američan

0

Zítra to bude přesně měsíc, co si kterýkoliv Američan mohl jeden koupit brýle Glass i bez pozvánky. Google ale polevil a dnes už si je může koupit každý. Jen ten kdokoliv musí bydlet v USA a platit americkou kartou. Cena 1500 dolarů za kus se nemění. Stále jde navíc o betaverzi, majitel dostane starý typ brýlí z edice Explorer.

V prvních dvou prodejních vlnách si Glass pořídilo nejméně 10 000 uživatelů. Čísla z posledního veřejného prodeje zatím neznáme. Google brýle poprvé představil před dvěma lety na konferenci I/O. Je pravděpodobné, že během letošního ročníku, který se koná koncem června, představí novou generaci. Pohodlnější, s delší výdrží a snad i levnější.

 

Výrobní náklady současné generace činí podle analýzy Teardown.com jen 80 dolarů, IHS odhaduje dvojnásobek (152 dolarů). V tom ovšem není zahrnuta cena za vývoj, licencování patentů, marketing apod. Komentátoři se přesto shodují, že Glass mohou uspět jen po zlevnění minimálně na třetinu. Tedy 500 dolarů, kolik stojí i běžné smartphony nebo tablety.

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Souhlasím. iPhone 5C vypadá z dálky jak Lumie 620, jak potom lidi poznají, že jsem lepší než oni?

    Nedávno jsem někde četl, že v roce 2007 Apple zasponzorovalo miliardu dolarů dodavateli kapacitních dotykových obrazovek, aby postavil továrnu (protože tehdy se to běžně nevyrábělo) výměnou za roční exkluzivitu, takže měli patlací displeje rok před ostatními. I dneska je tolik věcí, do kterých se všichni ostatní bojí jít, ale Apple by si mohlo udělat náskok – solární dobíjení přes displej, reflektivní displeje… a ve skutečnosti ten jejich předražený krám nemá ani NFC, ani bezdrátové nabíjení jako high-endové Nokie.

  2. 5S by som az tak velmi nezatracoval ale 5c? To je otras. Neviem kto schvaloval tie farby ale od Applu som cakal omnoho viac. Krvavo cervenu, sytu modru, tmavo zelenu…. Takto to vyzera v lepsom pripade ako skodovka po 30tich rokoch na slnku v horsom pripade ako lentilkove zvratky. A cena? To sa ani neoplatikomentovat. Cele 5c malo stat o 2stovky ecok menej a mat krajsie farby a nestihli by ich ani vyrabat ako by sa predavali. Tot moj nazor.

  3. Upřímně řečeno, něco takového se dalo čekat. Když jsou dva iPady, tři řady iPodů, tak proč ne dva iPhony? Nehledě na to, že někdo se prostě chce barevně odlišit. Stejně jako jsou barevné iPody, budou barevné i iPhony. A plastová záda jsou naopak lepší, kdo má černý iPhone 5 nebo starou skleněnou čtyřku, tak může povídat. Plast je pružný, neničí se tolik, lépe chrání telefon. Každý iPhone 4 nebo 5 nakonec skončí v nějakém nevzhledném kusu plastu nebo gumy, tak proč neudělat plastová záda rovnou? Samsung také dělá plastové mobily a prodává je za exkluzivní cenu.