Souboj hodinek Huawei Watch GT2 vs. Honor Magicwatch 2 (recenze)

Chytré hodinky Watch GT od Huawei mají blíže k chytrému náramku. Jsou jednodušší a mají uzavřený operační systém. Přestože mají integrovanou GPS, nabízejí obrovskou výdrž na akumulátor. Huawei vydal již jejich druhou verzi a dvojče Honor také, takže je můžeme porovnat.

8

Huawei Watch GT2 (5990 Kč) a Honor MagicWatch 2 (4999 Kč) jsou opět prakticky stejné produkty. Základní parametry jsou shodné – dvě velikosti 46 a 42 mm, pásek kožený, silikonový nebo v případě Huaweie i kovový. Proč ale chtít ty dražší, když s Honorem můžete tisícovku ušetřit? Vyzkoušel jsem větší 46mm verzi.

Krabičky jsou naprosto stejné a výrobce to ani nijak nemaskuje. Liší se nápisy a vyobrazený ciferník. V příslušenství k Watch GT 2 dostanete magnetickou nabíječku s konektorem USB-C, náhradní silikonový řemínek, Magicwatch má to samé. I samotné hodinky jsou k nerozeznání, jen na kování pásku je vždy ten správný nápis Huawei/Honor.

Jeden z mála rozdílů najdete v provedení horního sklíčka. Watch GT má více skosené okraje a výraznější font čísel 0 až 24 na lunetě. Magicwatch zde má natištěná jiná čísla – 60 až 300 a nápis Tachymeter. Tachymetrická stupnice slouží ve spojení se stopkami k měření rychlosti pohybu pozorovatele na předem známou vzdálenost. Stupnice není lineární.

Hodinky se ovládají kromě dotykového displeje dvěma tlačítky na pravém boku. Magicwatch má horní tlačítko výraznější s červenou linkou. Tohle tlačítko ukáže seznam aplikací a funguje i jako zpět. Dolní tlačítko spustí konkrétní aplikaci, což lze nastavit.

Úvodní obrazovka zobrazuje ciferník. Potažením shora se objeví rychlé přepínače jako na mobilu, potažením zdola seznam nepřečtených notifikací. Potažením do boků se přepínají „plochy“, každá vždy zobrazuje jinou aplikaci. Hodinky se připojují přes Bluetooth a jsou svázané s aplikací Zdraví od Huawei. Do jisté míry ale mohou fungovat i autonomně.

Provedení a výbava

Běží na nich systém LiteOS, pohání je čip Kirin A1 a komunikují přes Bluetooth 5.1. Tělo hodinek je vyrobené z nerezové oceli 361L a řemínky lze libovolně měnit. V balení dostanete i jeden náhradní. AMOLED displej je velký 1,3″ s rozlišením 454 × 454 px. Menší 42mm verze má 1,2″ displej. Hodinky jsou lehké (41 a 29 g) a na ruce je skoro necítíte. Mají odolnost 5 ATM.

Huawei Watch GT2 a Honor MagicWatch 2 recenze2
Huawei Watch GT2 a Honor MagicWatch 2

Huawei i Honor udávají výdrž až 14 dnů (7 dnů u menší verze, 455 vs 178 mAh), a to i v případě občasného použití GPS. Hodinky této hranice reálně dosahují a v tomto ohledu jde o nejlepší zařízení na trhu. Při nepřetržitém GPS je výdrž okolo udávaných 30 hodin. Hodinky jsou připojení na satelity GPS i Glonass, takže přesnost je vcelku dobrá. Galileo bohužel chybí.

Počet ciferníků je pevně daný. Přímo v aplikaci je jich deset a doinstalovat si můžete zhruba 80 dalších. Poté mezi nimi lze přepínat přímo na hodinách.

Aplikace

Také počet aplikací je pevně daný, Lite OS je poměrně uzavřený systém. Jsou vesměs jednoduché a plní svůj účel.

Srdeční tep: zobrazuje aktuální tep v časové ose se zobrazením nejvyšší a nejnižší hodnoty. Využívají se k tomu dva senzory ze čtyř na spodní straně hodinek.

Stres: stejný typ měření jako u srdečního tepu. Na začátku je dobré potřeba provést kalibraci na svoji běžnou hladinu, což znamená jednoduše odpovězením na pár otázek (ano/ne) o sobě, jak vnímáte stres. Na téhle funkci je dobré to, že si stres díky grafu uvědomíte a můžete jej poté cíleně snížit (přestat myslet na práci, naši vládu, dát si kávu…).

Počasí: musíte být připojeni k mobilu a aplikaci Zdraví. Poté na hodinkách uvidíte aktuální teplotu a typ oblačnosti.

Hudební přehrávač: dokáže přehrávat hudbu přímo z malého reproduktoru hodinek. Překvapivě kvalitně a nahlas. Umí se i připojit ke sluchátkům prostřednictvím Bluetooth – funguje to napřímo, kdy sluchátka spárujete přímo s hodinkami (ne s mobilem). Nebo naopak slouží hodinky jako ovladač přehrávače v mobilu a v tom případě musí být sluchátka spárovaná zase s mobilem. Tahle funkce funguje velmi dobře v obou případech.

Krokoměr: klasický pedometr. Měří počet kroků a automaticky rozpozná běh a vyšlá patra. Nezvládne ale měřit kroky, pokud třeba vezete kočárek.

Cvičení: běhání, cyklistika, plavání, triatlon… v podstatě měří kontinuálně váš tep a udává nastavené časové intervaly různé pro různé sporty. Poté spočítá kalorie a vykreslí křivku tepové frekvence, kterou pak rozdělí na to, kolik času jste se jen tak rozcvičovali, spalovali tuky, a jak dlouho jste byli v zápřahu (anaerobní tep).

Spánek: je samozřejmě potřeba mít hodinky nasazené. Poté běžným způsobem měří délku vašeho spánku, fáze REM, jestli jste se v noci budili, kvalitu dýchání, apod. Historii lze prohlédnou v mobilní aplikaci. Funguje velmi přesně. Tuhle funkci musíte nejprve povolit v aplikaci.

Dechové cvičení: aplikace vám naznačuje hluboký nádech a výdech, slouží mj. pro uklidnění. Zní to legračně, ale funguje to dobře. Po té zobrazí výsledný tep.

Hovory a kontakty: Z hodinek lze přijmout hovor, přímo vytáčet čísla ze seznamu kontaktů (lze importovat i jen některé kontakty) i hlasitě telefonovat. Protistrana vás slyší srozumitelně, i když pro okolí je to jako jakýkoliv hlasitý hovor nepříjemné. Pokud jste doma, pak jde o výbornou funkci, kterou Huawei podpořil kvalitními mikrofony i reproduktorem. Spojení navíc drží i na více než běžných deset metrů.

Barometr: zobrazuje aktuální tlak okolí v hektopascalech, včetně grafu. Zajímavé, ale tahle funkce mohla být sloučená na obrazovce s počasím.

Kompas: zde není co dodávat.

Zprávy: seznam nepřečtených notifikací. S nimi ale hodinky neumí pracovat moc dobře a navíc zobrazí (u některých aplikací) jen začátek zprávy. Notifikaci zobrazí i u odeslání zprávy, neumí to rozlišit. Na notifikace bohužel nelze u těchto hodinek vůbec spoléhat.

Stopky: zde není co dodávat.

Budík: klasický budík. Jde o samostatnou aplikaci a ne o synchronizaci budíku vašeho telefonu. Pokud chcete tzv. chytré buzení mimo hluboký spánek, je potřeba budík nastavit v aplikaci, ne přímo na hodinkách.

Časovač: včetně přednastavených časů 1 minuta až 2 hodiny.

Svítilna: rozsvítí celý displej na maximum. Dosah je velmi malý, ale v noci může pomoci.

Najdi můj telefon: pokud je smartphone připojen přes Bluetooth, ale nemůžete ho najít, tímto na něm aktivujete vyzvánění tón.

Nastavení hodinek

K nastavení toho není mnoho. Lze naprogramovat funkci spodního tlačítka jako zkratky ke spuštění kterékoliv aplikace. Můžete nastavit jas displeje, nebo ho ponechat na automatice podle okolního osvětlení. Doba trvání svícení displeje může být od 5 do 20 sekund, jednorázově lze nastavit 20 minut.

Můžete zapnout i tzv. pohotovostní ciferník, který je jednodušší, bude ale zobrazovat čas déle, ale spotřebuje méně energie. Ten ale pak svítí i v noci. Režim nerušit lze nastavit na konkrétní dobu třeba přes noc, nebo jej jednorázově aktivovat až do manuálního vypnutí. Stejně tak lze nastavit intenzitu vibrací.

Mobilní alikace

Aplikace pro iOS vypadá jinak a je podstatně chudší. Zkoušel jsem to však pouze na starším iPhonu.

Hodnocení

Na to co umí, nejsou tyhle hodinky příliš levné. Umí velmi dobře měřit spánek, výborný je hudební přehrávač a velmi dobře se s nimi telefonuje. Od mobilu přitom lze být klidně 100 metrů daleko (na přímou viditelnost).

Huawei Watch GT2 a Honor MagicWatch 2 recenze1
Huawei Watch GT2 a Honor MagicWatch 2

Co hodinkám naopak nejde, je práce s notifikacemi. Uvidíte pouze začátek zprávy, a jakmile ji odklepnete (třeba omylem), už se k ní nedostanete. Příjem a ovládání notifikací je vyloženě nepovedený. Také jsem nepřišel na chuť způsobu měření sportovních aktivit (byť u Garminu je vyhledávám). U Sportovních funkcí e Huawei snaží, umí asi osm rlůzných sportů, ale pokud je tohle vaše priorita, podíval bych se jinde. Jít běhat a nechat si zaznamenat GPS trasu, zatímco přímo z hodinek vám do sluchátek hraje hudba je však užitečné.

Huawei Watch GT2 a Honor MagicWatch 2 recenze30
Nabíječka s USB-C

Hodinky mají skvělou výdrž a nabití je velmi rychlé, za hodinku se dostanete ze 4 na 94 %. Potřebujete k tomu dodávanou magnetickou nabíječku, USB-C kabel lze použít jakýkoliv. Na rozdíl od smartphonů Huawei a Honor, které se vždy liší alespoň trochu, jsou  hodinky identické. Lepší volbou je tak o tisícovku levnější Honor MagicWach 2.

Souboj hodinek Huawei Watch GT2 vs. Honor Magicwatch 2 (recenze)
Ohodnoťte tento článek!
3.5 (70%) 16 hlasů

8 KOMENTÁŘE

 1. Chytrý budík samozřejmě přítomen je, synchronizován s mobilem je přes aplikaci samozřejmě také, pokud bylo myšleno, že nastavím budík klasicky v mobilu a hodinky to z mobilu vyčtou, tak potom nemá přeci cenu, mít dva stejné budíky, když už, tak si nastavím budík na hodinkách, který je tichý a nikoho neobtěžuje a jako záložní nastavím o něco později budík na mobilu. Notifikace se samozřejmě také dají z hodinek přečíst celé naprosto bez problémů. Dost pochybuji, že bylo vyzkoušeno volání na vzdálenost 100 m a nebylo to pouze opsáno z manuálu, takový dosah mají jen teoreticky a jelikož je mám, tak to mohu posoudit. Tady to chtělo víc času na vyzkoušení hodinek a ne jen pár minut.

  • nedají, mám je asi rok a když člověk omylem odklepne zprávu nebo posune, už se k ní nedostane. Další problém jsou zprávy od banky, když vám na hodniky přijde třeba potvrzovací kód od stejného odesilatele, zprávy se sloučí do jedné a už je z hodinek prostě nepřečtete. Člověku pak nezbyde než se nakonec podívat do mobilu….

 2. Jak koukám, hodinky jsou opravdu skoro identické. Nemohu sice porovnat, ale osobně vlastním MagicWatch 2, tak se aspoň podělím o názor na ně. S hodinkami jsem celkově hodně spokojený a myslím, že za tuto cenu toho zvládají požehnaně. Nabíjím opravdu až po nějakých 11 dnech a 0 na 100 se dobijí za nějakou hodinku. Notifikace mi fungují bez problému, nevím proč se zde píše, že je vidět jen začátek zprávy. Reproduktor je opravdu krásně hlasitý, a když volám a chci soukromí, synchronizace se sluchátky funguje taky bez problémů. A samozřejmě monitoring funkcí je podle mého názoru opravdu přesný.

 3. Chytrý budík tam je, v textu jsem to upravil. Jde však nastavit pouze z mobilní aplikace, přímo z hodinek jde nastavit jen „hloupý budík“.

  Ty notifikace asi záleží na konkrétní aplikaci. V chatu mi to ukáže delší kus zprávy, ale u Gmailu pouze začátek. Celkově se s nimi nepracuje moc dobře.

  Tyhle hodinky jsou skvělé na hudbu či na volání, mají GPS a velkou výdrž (což se většinou vylučuje).

  Volání jsem zkoušel na velkou vzdálenost, když to zpětně přeměřuju, tak to mohlo být tak 90 metrů. Tady ale dost záleží na místních podmínkách a řekl bych, že i na verzi Bluetooth v mobilu.

 4. Škoda že autor nezjistil verzi firmwaru.Huawei má dostávat aktualizace dříve než Honor.Asi firemní politika či co..
  Jinak někde píší že Huawei má i o něco větší max světelnost displeje.
  Osobně mám od léta první verzi Honoru a je to pořád více méně chytrý náramek než hodinky.Jediné co lze doinstalovat je komunitní ciferník,či vlastní a to platí i u dvojky.A to pouze za předpokladu že si nastavíte v betě Zdraví čínský region.Zapomeňte že do hodinek dostanete nějakou aplikaci či komunitní Rom.
  A jsme u největší bolesti hodinek.Uzavřený OS a mizerná podpora.Komunita měsíce volá aby Huawei přidal
  nějaké funkce na starší model a nikdy se to nestalo.Velmi vtipné je že stres umí měřit i první verze ale jenom verze prodávaná v Číně…Otázka je zda je to softwarem či hardwarem…Jinak spadla cena Honoru i GT o litr ,což dává smysl.Původní cena 6 a 5 tisíc je docela úlet.

  • Honor má na pohled studenější barvy. Když to změřím, tak vychází Huawei lépe:

   Watch GT2: 453 nitů (firmware 1.0.3.62)
   Magicwatch 2: 358 nitů (firmware 1.0.3.38)

   Huawei je na tom s vyvážením bílé o něco lépe, ale do modra jsou oba ciferníky.

   • OK.díky.
    A jenom se ještě zeptám.Při běhu sportovní aktivity na hodinkách pořád neumí hodinky zobrazit ani notifikace ani ,,hlavní cifernik,, ? Jednička to na 100% neumí,třeba to u dvojky opravila aktualizace…I když OS je stejný takže naděje asi umírá:)
    Mimochodem Honory měly dostat měření SPO2.Asi zatím nic co?