Čím jste starší, tím spíše si pořídíte tablet místo smartphonu

1

Je čím dál tím zřejmější, že tablety budou představovat velkou konkurenci nejenom pro notebooky, ale také pro smartphony. Není proto překvapením, že se objevuje stále více průzkumů, které obě tyto elektronické hračky porovnávají. A i když se špičkové smartphony tabletům ve velikosti stále více přibližují, rozdíly ve způsobu používání i cílové skupině tu zatím stále jsou. Dokazuje to alespoň průzkum analytické společnosti Flurry.

Flurry zkoumalo chování velké skupiny uživatelů a výsledky rozhodně stojí za pozornost. Rozdíly najdete v zastoupení obou pohlaví, způsobu užívání nebo třeba době, kdy obě elektronická zařízení nejvíce používáte.

První graf ukazuje závislost používání tabletů a smartphonů na věku uživatele. Zatímco telefony vládnou ve skupinách do 35 let, starší zákazníci už raději preferují tablet.

Tablet nebo mobil

Tablety jsou také oblíbenější u žen, podíl mezi uživateli vychází takřka nastejno. Naopak u smartphonů přeci jenom více převažuje zastoupení mužů.

Tablet nebo mobil

Že jsou hry oblíbené na smartphonech asi nikoho nepřekvapí. U tabletů je ovšem tato dominance ještě výraznější, naopak méně si uživatelé všímají sociálních sítí. Tablety také slouží minimálně pro práci, oproti mobilům je výrazněji zastoupena zábavná složka, kterou pravděpodobně představuje sledování filmů.

Tablet nebo mobil

Poslední graf ukazuje, kdy jednotlivá zařízení nejvíce používáme. Zatímco smartphony lehce vedou v průběhu celého dne, s příchodem večera přebírají nadvládu tablety. Evidentně to souvisí se způsobem používání zařízení.

Tablet nebo mobil

Zdroj: Gigaom

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. 🙂 Za rok, za dva už ani smartphony nebudou… Zůstanou jen phablety a tablety. Bohužel. Teda pokud nějaký velký výrobce nepřijde s převratnou technologickou novinkou s výkonem vlajkové lodě v bezrámečkovém designu do 5″.